SA TÜ Kliinikumi Lastefond toetab kaasasündinud südamerikkega pisipoisile erilise piima- ja õlisegu ostmist, mis on vajalik tema üleminekuks tavatoidule.

Maksim on kaasasündinud kombineeritud südamerikkega 10-kuune poiss, kellel tekkis kirurgilise ravi tüsistusena lümfileke kopsudes asuvasse pleuraõõnde, põhjustades lapsele raske hingamis- ja südamepuudulikkuse. Seetõttu viibis Maksim poolteist kuud intensiivraviosakonnas. Poisi seitsmedaks elukuuks oli lümfileke kombineeritud ravi tulemusel peatunud.

Lümfilekke ravis ja selle taastekke ärahoidmisel on kõige olulisem õige toitumine, seda eriti nüüd, mil Maksim peab tasapisi hakkama üle minema tavatoidule. Laps ei tohi süüa tavalist loomset rasva sisaldavat toitu. Et ära hoida uut lümfileket, peab Maksim tavatoidule üle minema järk-järgult.

Lapse raviarsti, SA TÜK lastekliiniku kardioloog Kristel Köbase sõnul on üleminekuperioodil Maksimi ainuvõimalikuks toiduks spetsiaalne piimasegu Monogen, millele on lisatud väikene kogus õlisegu Liquigen, millest kumbagi aga Eesti Haigekassa poisil esineva patoloogia diagnoosi korral ei kompenseeri.

Kuivõrd lapse pere ei ole võimeline lapse toidusegule kuluvat summat ise tasuma, aitab Lastefond soetada Maksimile vajaliku piima- ja õlisegu üheks kuuks. Toidusegude kogusummast pool tasub pere elukohajärgne kohalik omavalitsus.