SA TÜK Lastefond toetab ajukahjustusega 9-aastast Eliiset, kes vajab koduhooldust. Abi võimaldab tema emal käia tööl, jätkata õpinguid ning osaleda kogemusnõustajate koolitusel.

490-grammisena ning sügava puudega sündinud Eliisel on diagnoositud spastiline tserebraalparalüüs ehk ajukahjustus, mistõttu on tal füüsilise ja vaimse arengu mahajäämus. Eliise ei suuda iseseisvalt neelata, mistõttu vajab ta ööpäevaringset sondiga toitmist. Sageli kaasneb söömisega oksendamine, tavapärased on krambihood ja hingamisraskused. Eliise ei oska ka ise istuda ega end keerata, seega on ööpäevaringne hooldus lapse toimetulekuks hädavajalik.

Varasemalt on Eliise saanud kasutada Viljandi perekodu teenuseid ent viimasel ajal on tüdruku tervislik seisund niivõrd nõrgenenud, et kollektiivi teda enam viia ei saa. Ainuke võimalus on koduhooldus. Ilma spetsiaalse abita oleks Eliise emal ülimalt keeruline toime tulla, samas käib koduhooldaja palkamine perele üle jõu.

Et Eliise ema ei peaks loobuma oma tööst ja õpingutest, vajab ta lapsehoiuteenuse eest tasumisel abi. Siinkohal otsustaski Lastefond ulatada abikäe, toetades esialgu nelja kuu vältel Eliise hoiuteenust.

Vändra alev, kus Eliise pere elab, on tüdruku hoiu- ja haridusteenuseid toetanud 2005. aastast, ent sealne sotsiaaltöötaja Kersti Tilk tõdeb, et väikese alevi võimalused on piiratud ja tänab Lastefondi osutatud abi eest.

Ema sõnul on Eliise väga elurõõmus laps: ”Ta naeratab, laliseb, tunneb ära oma emme, lähedased ja tuttavad inimesed, tuttavad hääled. Talle meeldib lähedus ja tähelepanu.” Lastefondi abil saab Eliise tema eluks vajaliku tähelepanu ja hoolitsuse.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.