SA TÜ Kliinikumi Lastefond toetab Rett sündroomiga 3-aastase Elly igapäevaseks toimetuleks ja arenguks vajalikku massaaži ja osteopaatilist ravi.

Rett sündroom on kaasasündinud geneetiliselt määratud kõne- ja liikumiskeskuse arengu häire, mis avaldub 6.-18. elukuul: seni normaalselt arenenud lapse areng seiskub ja taandarenema hakkavad nii oskused kui arusaamine. Kaob eesmärgipärane käe kasutamine, ning suhtlemis- ja sotsiaalsed oskused, lapsed hakkavad vältima silmkontakti ja käituvad autistlikult. Ellyl kaasnevad haigusega krambid ning esinevad hingamisraskused.

Oma arengu toetamiseks ja igapäevase eluga toimetulemiseks vajab Elly regulaarselt füsioteraapiat ja massaaži. Tüdruku ema tõdeb, et lapsele on hästi mõjunud ka alternatiivmeditsiini valdkonda kuuluv osteopaatia. „See on manuaalne ravimeetod, mille eesmärgiks on taastada keha normaalne liikuvus, koordinatsioon ja rüht. Teraapia annab kehale erinevaid impulsse ja seal käies on Elly enesetunne palju parem. Peale seanssi on ta rahulikum, avatum ja magab paremini,“ täpsustab ta.

Lastefond toetab Elly teraapiaseansse kaheksa kuu jooksul kokku kuni 1240 euroga.