SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab koos kohaliku omavalitsusega muretseda veel nelja kuu jooksul sonditoitu sapiteede haigusega 2-aastasele Tuulile.

Pisikesel Saaremaa tüdrukul Tuulil on diagnoositud kaasasündinud sapiteede atreesia ehk sapiteede avausetus, mille tagajärjel tekkinud tüsistuste tõttu tuli lapsele siirdada uus maks. Kuna laps ei suuda saada kogu vajalikku kaloraaži tahkest toidust, vajab temagi positiivse kaaluiibe säilitamiseks sondiga toitmist ning spetsiaalset kaloririkast toidusegu.

Lapse raviarsti, Tallinna Lastehaigla pediaatri dr Katrin Lutsi sõnul on Tuuli tervislik seisund praegu hea ning kaaluiive rahuldav. “Seetõttu tuleks toidusegu osakaalu toidus järk-järguliselt vähendada, nii et paari kuu jooksul peaks laps olema täielikult tavatoidule üle läinud,” lisab ta.

Ka lapse ema kinnitab, et Tuulil läheb hästi: “Arstid siin- ja sealpool Läänemerd on meiega üsna rahul. Käisime märtsi lõpus Rootsis, kus sealne dieetarst koos lastearstiga määras lapsele väiksemad sonditoidu kogused.” Samas ei ole suurt arengut toimunud tüdruku söömisviisis – kuigi Tuuli sööb võrreldes kevadega rohkem iseseisvalt, tuleb emal teda siiani ise toita, sest laps enamasti vaid neelab, mitte ei mälu toitu. “Ta tunneb küll toidu vastu rohkem huvi, kuid toidukogused, mida ta iseseisvalt sööb, on väiksemad kui need, mida ta sööb siis, kui mina teda toidan. Seega on Infatrini tema toidusedelis suure kaloraaži ja erinevate kasvuks ja arenguks vajalike ainete sisalduse tõttu praegu väga oluline,” räägib ema lisades, et üldiselt on Tuuli rõõmus ja aktiivne laps ning võtab ka kaalus vaikselt juurde. Pere on Lastefondile toetuse eest ääretult tänulik.

Lastefond on toetanud Tuulile spetsiaaltoidu ostmist alates 2014. aasta sügisest ning teeb seda koos kohaliku omavalitsusega ka järgmise nelja kuu jooksul. Sealjuures aitab KOV perekonda 300 euro ning Lastefond 100 euroga.

Lisaks Tuulile saavad Lastefondilt toidusegude soetamiseks toetust ka Eiko, Eliise, Reili ja Raimond. Kuut last toetatakse selles igakuiselt kokku 1265 euroga. Rohkem infot toidusegusid vajavate laste toetamise kohta leiab siit.