SA TÜ Kliinikumi Lastefond jätkab haruldase ainevahetushaigusega 3-aastase Henri toetamist, aidates ka järgneva poole aasta jooksul soetada poisile vajalikke ravilahuseid.

Henril on diagnoositud kloriidikaotusdiarröa, millest tingituna kannatab ta ravile allumatu kõhulahtisuse käes. Kõhulahtisuse tõttu ei saa tema organism vajalikke bioelemente (naatriumit, kaaliumit ja kloori), seega peab poiss tarvitama suukaudseid naatriumkloriidi ja kaaliumkloriidi lahuseid. Ravilahuseid kulub ühes kuus palju ning paraku ei kehti neile haigekassa soodushind.

Henri ema sõnul areneb laps tänu ravilahuste korrapärasele manustamisele suurepäraselt. „Laps mõistis, et ravimid on vajalikud ja tema huvides, seega hakkas ta neid korralikult tarvitama. Tänu sellele pole me viimasel ajal nii tihti pidanud haiglas viibima,“ on ema lapse edusammude üle rõõmus.

Lastefond on Henrit toetanud alates 2014. aasta sügisest, seekordne panus Nõo valla kõrval on 68 eurot kuus, mis teeb poole aasta jooksul toetussummaks 408 eurot.