SA TÜK Lastefond toetab spetsiaalse joogi soetamist 1-aastasele Tuulile, kellele on sapiteede haiguse tõttu tehtud maksasiirdamine ning kellel on oma loomulikuks kasvuks ja arenguks hädavajalik tarbida suure kalorsusega ning toitaineterikast jooki Infatrinit.

Saaremaa tüdrukul Tuulil on diagnoositud kaasasündinud sapiteede atreesia ehk sapiteede avausetus, mille tagajärjel tekkinud tüsistuste tõttu tuli lapsele siirdada uus maks. Pikaajalise ja raske haiguse tõttu on lapsel esinenud periooditi isupuudus, mille tõttu on positiivse kaaluiibe tagamiseks vajalik tarbida tavalise piimasegu asemel kaloririkast jooki Infatrinit.

Tüdruk vajab kaaluiibe säilitamiseks 400ml Infatrinit päevas ning sööb lisaks ka putru ja püreesid. Kuna Tuulil on esinenud isupuuduse perioode, on tema toitmiseks kasutatud ka sondi, mille tõttu on laps harjunud sööma poes müüdavaid beebide püreesid ja putrusid, mis ei ummista sondi ära. Kõik see tähendab pere jaoks ühes kuus üle 200 euro suurust lisaväljaminekut.

Et paremini rahaliselt toime tulla, pöördus pere abi saamiseks Lastefondi poole, kes otsustas toetada Tuulile Infatrini soetamist esialgu aasta lõpuni 130 euroga ühes kuus.

TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku rohkem kui pooleteise miljoni euroga.