SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab 860 euroga Jõhvi sügava ja raske puudega laste hoiukodule uute sahtelvoodite ja madratsite ostu.

MTÜ Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir pakub Lastefondi rahastusel raske ja sügava puudega lastele hoiuteenust alates möödunud aasta septembrist. Hoiukodusse saab oma lapse soovi korral tuua nii mõneks tunniks kui terveks päevaks. Lastele, kes magavad hoiukodus ka lõunaund, on seal eraldi magamistuba nelja voodikohaga (kolm tavavoodit ning üks väikelaste voodi). Hetkel kasutavad aga hoiukodu teenust juba 10 last, kellele koolivaheaegadel lisandub veel 3.

Jõhvi hoiukodu juhataja Ursula Randlaine sõnul on laste arvu kasvades tekkinud vajadus voodikohtade juurde loomiseks. Selleks soovitakse muretseda voodid, mis võimaldaksid kasutada ruumi magamistoas otstarbekalt ning samal ajal tagada magamiskoht võimalikult paljudele lastele. Parimaks lahenduseks siinkohal on kolmekohalised sahtelvoodid, mis avanevad trepina erinevatel tasapindadel ning mida saab vajadusel seina äärde kokku panna.

„Palusime Lastefondilt tuge kolme 3-kohalise sahtelvoodi muretsemisel, mis aitab meil luua juurde üheksa voodikohta ning tagada siinviibivatele lastele eakohased ning laste erivajadusi arvestavad tingimused lõunauneks ning puhkuseks,“ räägib Randlaine.

Sahtelvoodid ja juurdesobivad madratsid maksavad kokku 1074 eurot, millest 860 eurot tasub toetusena Lastefond ning 214 omafinantseeringuna Jõhvi hoiukodu.