SA TÜK Lastefond toetab ligi 3000 euroga TÜ Kliinikumi kõrvakliiniku sotsiaaltöötaja, logopeedi ja sisekõrvaimplantaadi programmeerija kabinettidesse ning kuulmisuuringute ruumi uue lastemööbli, abivahendite ja mänguasjade soetamist.

Kõrvakliiniku arst-õppejõud dr Maret Lepplaan selgitab, et kuna kuulmislangusega lapsed käivad kõrvakliinikus regulaarselt pikema aja vältel, on oluline, et nad tunneksid end haiglakeskkonnas sealjuures võimalikult koduselt ning pingevabalt. “Viimane on ka oluline rehabilitatsiooniteenused osutavate spetsialistide, patsiendi ning tema hooldajate vahelise püsiva usaldusliku suhte loomiseks,” lisab ta.

Sellise keskkonna pakkumine väikestele patsientidele tähendab muuhulgas ka lastele sobiva mööbli ning mänguasjade olemasolu. Kahjuks on praegu kõrvakliiniku sotsiaaltöötaja, logopeedi ja sisekõrvaimplantaadi programmeerija kabinettides ning kuulmisuuringute ruumis kasutusel olev mööbel amortiseerinud ja kulunud ning mänguasjad iganenud ja puuduliku valikuga. Seetõttu vajatakse uut mööblit ja mänguasju.

Igapäevatöö kvaliteedi parandamiseks oleks tarvis ka kahte logopeedide töös vajalikku testi, mis kliinikul hetkel puuduvad.

Lastefond toetab kõrvakliinikusse lastemööbli, logopeedide testide ning mänguasjade soetamist kokku 2860 euroga.