SA TÜ Kliinikumi Lastefond toetab 655 euroga 18-aastasele sügava puudega Brittile spetsiaalsete abivahendite soetamist, mis parandavad tema elukvaliteeti.

Brittil on diagnoositud viirusest tingitud entsefaliidijärgne tetraparees, millest tingituna on ta täielikult halvatud ning talle on määratud sügav puue. Haigusest tulenevalt ta ei kõnni ega räägi ning ta peab igapäevaselt kasutama erinevaid abivahendeid, mis on paraku üsna kallid ning mille soetamine käib perele endale üle jõu.

Lastefond otsustas perele appi tulla ning toetada 340 euroga spetsiaalselt tütarlapse keha järgi valmistatud ratastooliistme omaosaluse tasumis (90% vahendi maksumusest tasub riik). Iste on valmistatud Saksamaal Britti keha iseärasusi järgides ning toestab teda istumisasendis just sealt, kust ta seda vajab. Toetusrihmade ja kinnituste abil saab seda kasutada mitmetel muudel abivahenditel, näiteks kärul ja toolil.

315 eurot panustab Lastefond aga Brittile spetsiaalse kõndimist imiteeriva abivahendi Upsee Kiti soetamisse, mis aitab tüdrukul püstises asendis olla ning kõnnimustrit harjutada. Seadme hind on 415 eurot, millest 100 euroga toetab selle ostu ka pere kohalik omavalitsus.

Lastefond on toetanud Britti perekonda alates 2013. aasta suvest, aidates talle soetada koduse tõsteseadme, spetsiaalse selja- ja peatoe ning toetades muude abivahendite rentimist.