SA TÜK Lastefond pikendas veel pooleks aastaks toetusotsust, mille kohaselt aidatakse soetada toidusegu raskelt haigele 6-aastasele Raimondile.

Poisil diagnoositi sünnijärgselt hüdrotsefaalia ehk vesipea. Tegemist on ajupoolkerasid ühendavate õõnte ehk ajuvatsakeste laienemisega, mis on tingitud ajuvedeliku ringluses esinevast takistusest, liigtootmisest või imendumise häirest. Haigusest tulenevalt esineb poisil lihastoonuse tõus, arengus mahajäämus, epilepsia ning närimis- ja neelamishäired. Seetõttu toitub poiss toidusegudest, mida manustatakse talle gastrostoomi ehk kunstlikult makku rajatud ava kaudu.

Raimondi toitainete vajaduse ja gastrostoomi töökindluse tagamiseks on soovitav kasutada spetsiaalseid gastrostoomile ja lapse vajadustele vastavaid toitesegusid, mida haigekassa ei kompenseeri. Toidusegu aga kulub lapsel palju – päevas tuleb tal seda tarbida 800-900 ml, mis kuu peale kokku tähendab pere jaoks vähemalt 170-eurost väljaminekut.

Lastefond on perekonda selles toetanud juba aasta aega ning otsustas seda jätkata ka järgmise kuue kuu jooksul. Fond hüvitab Raimondi sonditoidu kulud igakuiselt 174 euro ulatuses. Koos Lastefondiga toetab perekonda ühekordse 300-eurose toetusega ka kohalik omavalitsus.