Mõni kohtumine elus on huvitavam kui teine. Nii oli ka Lastefondi vabatahtlike esimene kohtumine Vanemuine Kollaste Kassidega natukene teistsugust laadi. Tegemist on ju ikkagi salapäraste loomadega. Teineteisega harjumine ei võtnud aga üldse kaua aega ning tänaseks on ühine koostöö sujunud kenasti juba kolmandat hooaega.

Kõigile neile, kes veel ei tea, siis Vanemuine Kollased Kassid on erilist tõugu Teatrikassid. Vahel harva on nad liikvel tragi ja tööka üliõpilasena, kui on vaja kodanikurollis olla. „Kollase Kassi päriselu on ikka kassielu. Nagu iga laps teab,“ kinnitavad nad enesekindlalt. „Kollane, kuna see on rõõmus, särav, varjundirikas ja salapärane.“ Ning nagu kassid ikka, on ka nemad salapärased ja sõltumatud. „Aga ka pehmed, soojad ja nurruvad,“ täiendavad nad loetelu. Samuti on nad väga rahul oma üheksa eluga, mistõttu ei tasu kunagi nende vanuse järele küsida.

kollasedkassidHetkel tegutseb Vanemuise teatris kümmekond kassi. Seal korraldavad nad lastele põnevaid üritusi, mänge ja räägitakse salapäraseid lugusid teatri kulissidetagustest. „Nõnda mänguliselt kasvatame tulevast tarka, teadlikku ja nõudlikku teatrikülastajat,“ kirjeldavad kassid oma tegevuse eesmärki. Kuna aga hoolitsema peab nii vaimu kui ka keha eest, siis tegutsevad ka väljaspool teatrit. „Meid võib kohata näiteks Klubi Tartu Maratoni üritustel, et koos spordihuviliste lastega mängida ja meisterdada ning muidugi teatrit teha,“ täpsustavad nad, silmis säramas vallatu helk. Samas tuletavad kiisud meelde, et oskavad väga hästi lohutada ja seepärast võib neid kohata ka TÜ Kliinikumis, et seal viibivatele lastele teatripisikut süstida. „Kõige kindlam on meid aga otsida Vanemuise teatrist. Näiteks koolivaheaegadel tasub teatrisse tulla juba tunnike varem, et koos Kollaste Kassidega meisterdada,“ tasub kõrva taha panna kõigil huvilistel.

Kasside pikaajaline kogemus kinnitab, et teater ei jäta kedagi külmaks ja vahvaid seiku juhtub alatasa. „Keset kõige sisukamat ja inforohkemat hetke võib mõni laps näiteks teatada, et neil on kodus taks või et tema emmel on sama värvi küüned,“ meenutavad Kollased Kassid lõbusaid lugusid ning toovad silme ette tõsiasja, et lapsed jätavad meelde palju enam detaile, kui esmapilgul võiks arvata.

Koostööpartnerid ja ühisüritused

„Vanemuise Kollased Kassid on eksperdid teatriküsimustes ja meie väga head sõbrad on näiteks teised Eesti teatrid,“ vastavad nad, kui uurida kaslaste koostööpartnerite kohta. „Igapäevaselt teeme aga koostööd paljude koolide ja lasteaedade, noortekeskuste ja huviklubidega.“

Järgmine võimalus tabada Kollaseid Kasse koos Lastefondi vabatahtlikega avaneb juba  reedel, 6. mail, traditsioonilisel Heateo jooksul Tähtvere Spordipargis, kus lisaks keha treenimisele aitavad Kollased Kassid teritada ka vaimu. Oodatud on nii noored kui ka hingelt noored sportlased, suured ja väikesed tegelased!

https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/jooksumaraton/34/heateojooks/https://www.tartumaraton.ee/et/yritused/jooksumaraton/34/heateojooks/

Loo autor: Margit Tensok, Lastefondi vabatahtlik