28. aprillil avab kunstnik Merililiis Rinne ehk Meru Butterfly Lounge`is meeleoluka salongiõhtu raames näitusmüügi, mille müügitulust 15% annetab Lastefondile.

Näitusel “Karma” eksponeeritavaid maale on kõigil soovijatel võimalik soetada kuu aja jooksul ning nende müügi pealt kogunenud annetussummaga soovib kunstnik toetada kuulmispuudega lastele kuulmisimplantaadi kõneprotsessorite soetamist.

“Kuulmine ja helid on nii tähtis elu osa, millest me ei oska aga puudust tunda enne, kui ei ole sellega probleeme. Loodan, saan kaasa aidata nii mõnegi kuulmispuudega lapsele hädavajaliku seadme ostule,” selgitab Meriliis Rinne ehk Meru, miks ta otsustas panustada just kõneprotsessorite soetamisse.

Kunstnik usub, et kunstil on kõrgem väärtus kui lihtsalt materiaalne ning see ajendabki teda midagi ühiskonnale tagasi andma, sealhulgas läbi kunsti heategevusega tegelema. “Lisaks leian ma, et me ei saa valida, kuidas me siia ilma sünnime ja nõrgemaid tuleb igal juhul aidata. Tean, et tihti ei ole annetus suur, aga usun, et ka iga väike abi teeb lõpuks kokku suure,” sõnab ta.

Salongiõhtul saab lisaks Meru uute maalidega tutvumisele jälgida moeshowd ning vestlust kunstist, kunstniku uuest stuudiost ning elust ja seiklustest Londonis. Jutuajamist juhib Catwalk.ee peatoimetaja Mari-Liis Helvik.

Sisekõrva implantaat on üks imepärane, kuid samas keerukas ja kallis abivahend lastele, kes ei kuule. Kui selle peasisene osa opereeritakse põhimõtteliselt kogu eluks, siis väline osa – protsessor – vajab iga seitsme aasta tagant välja vahetamist. Ühe seesuguse seadme hind on 10 000 eurot. Kord seitsme aasta jooksul on sisekõrvaimplantaadi patsientidel õigus saada riigi toel 90%-lise soodustusega uus kõneprotsessor ehk siis katab riik 10 000 eurost 9000 ning ülejäänud 1000 eurot (10%) tuleb patsientidel või nende peredel ise kanda. Kuid ka see summa on enamiku perede jaoks korraga väljakäimiseks liiga suur, mistõttu aitab Lastefond neid omaosalussumma tasumisel.