Tarkvaraettevõte Playtech korraldas kolmandat aastat järjest Eesti vabariigi sünnipäeva auks heategevusliku kontorimaratoni. Ürituse osalustasust kogunenud 1400 eurot otsustasid korraldajad annetada Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku väikeste patsientide heaks, et soetada innovaatiline hologrammseade, mis aitab vahvate tegelaskujude ja värviliste kujutiste abil erinevate valulike ja ebameeldivate protseduuride ajal hirmu leevendada. 

Nii Eestis kui ka teadaolevalt kogu maailmas ainulaadsel kontorimaratonil startis sel aastal 38 võistlejat. Osalejad jooksid Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul Tartu kontorisse mahamärgitud rajal 102 ringi. 42,2 kilomeetri läbimiseks joosti 510 korrust üles ja sama palju alla ning astuti ühtekokku 21 420 trepiastmele. 

Playtechi kontorimaratoni eestvedaja Valdo Kanemägi sõnul innustas teda juba kolmandat aastat jooksupidu korraldama heategevuslik motivatsioon – kontorimaratoni osalustasud annetatakse traditsiooniliselt SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile. „Olles palju aastaid jooksnud, tean ma, et jooksmine on privileeg. Kui kontorimaratoni toetusega saab head teha või kellegi kunagi jooksma aidata, siis paremat stiimulit olla ei saagi,“ lisas Kanemägi.

Osalustasudena kogunenud 1400 euro eest aitab Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond soetada lastekliinikusse innovaatilise hologrammseadme, mis loob näilisi värvilisi kujutisi ja lastele tuttavaid tegelaskujusid, et aidata lastel toime tulla erinevate valulike ja ebameeldivate protseduuridega Hirmu kõrvale juhtimist saab kasutada näiteks verevõtu, süstimise, aga ka vererõhu mõõtmise ajal. 

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetusspetsialist Kätlin Lindsaar avaldab nii fondi kui ka laste nimel suurt tänu, et kontorimaratonil osalejad toeta ka tänavu lastekliiniku väikeseid patsiente ning aitavad soetada vajaliku innovaatilise seadme seadme.

„Hologramm aitab vähendada hirmu – kui arst teeb protseduuri, vaatab laps hologrammi, tähelepanu läheb värvilisele liikuvale pildile, seega ta ei pane protseduuri tähelegi,“ kirjeldas Lastefondi toetusspetsialist Kätlin Lindsaar maailmas uudset meetodit, millega Tartu lasteneuroloogid hiljuti tutvusid ja nüüd esmakordselt kasutusele soovivad võtta, sest kohati muudab laste suur hirm neil protseduuride tegemise suisa võimatuks.

Möödunud aastal kogunes Playtechi kontorimaratonil 1050 eurot ning toetati kauaoodatud kõnniroboti ostu Tartu Ülikooli Kliinikumi, et Lõuna- ja Kesk-Eesti patsiendid saaksid kodu lähedal kaasaegset taastusravi. 2018. aastal kogunenud 875 euro eest sai TÜK Lastekliiniku neonatoloogia osakond rinnapiima soojendus- ja sulatusseadme.