SA TÜK ühendlabori kliinilise geneetika keskus pidas möödunud reedel jõulupidu, kus kingituste vahetamise asemel poetasid töötajad annetuskasti ravitoidusegusid vajavate laste toetuseks 444 eurot.

Geneetika keskuse kliiniline molekulaargeneetik Hanno Roomere rääkis, et annetuse idee tuli sellest, et muidu on töötajad aastaid vahetanud jõulupeol omavahel sümboolseid kingitusi. “Seekord mõtlesimegi, et ei vii raha poodi vaid annetame abivajajatele,” nentis ta.

“Lastefondi otsustasime toetada põhjusel, et aidata soetada ainevahetushaigustega lastele ravitoidusegusid,” tõi Roomere välja ja lisas selgitusena, et kuna kliinilise geneetika keskus tegeleb ka ainevahetushaiguste diagnostika ja raviga, siis tundus see mõte igati tore. Roomere lisas, et kliinilise geneetika keskuse töötajad on tänu oma tööle teadlikud sellest, et ravitoidusegude soetamine ei ole kõigile abivajajatele alati kättesaadav, kuid on ainevahetushaigustega lastele eluliselt vajalik.

Tänavu võttis TÜK Lastefond ravitoitude temaatika ka oma suurkampaania “Üleannetus” fookusesse. Aasta jooksul on heategevusorganisatsioon toetanud 26 last ning kogunud annetusi, et oleks võimalik nende laste toetamist jätkata. Teavitustöö tulemusel on jõudnud Lastefondini uusi ravitoidusegude soetamisel abi vajavaid lapsi ning fond jätkab Eesti Haigekassa survestamist ravitoidu kompenseerimise temaatikat käsitlema.