Novembris riputatakse TÜ Kliinikumi naistekliiniku sünnitusosakonna palatitesse üles Lastefondi vabatahtliku Kadi joonistused Lastefondi maskott Mõmmikust.

Seinapiltide näol on tegemist Lastefondi maskoti „ihukunstniku“ tiitlit kandva Kadi Steinburgi poolt kaasvabatahtlikele sünnipäevaks joonistatud kaartide trükiversioonidega. Igal pildil on vesivärvidega maalitud Mõmmikud.

Joonistuste autor, 28-aastane Kadi on Lastefondiga seotud 2012. aastast ning oma suurepärase joonistusoskusega saanud endale ülesandeks kaartide, tänukirjade, kuulutuste jms joonistamise ja kujundamise. Igapäevaselt ei ole Kadi elukutse kunstiga kuigi palju seotud, ta töötab klienditeenindajana.

Lastefondi tegevjuhi Sandra Liivi sõnul on juba kevadest otsitud head ideed, kuidas kliinikumi sünnitusosakonna palateid rõõmsamaks ja värviküllasemaks teha ning mingil hetkel tekkiski mõte jagada Kadi suurepärast loomingut ka teistega.

„Kadi on hästi armas ja tore ning ma isegi ei mäleta, kuidas me teada saime, et ta nii hästi joonistab, aga kohe kui see teadmine meieni jõudis, otsustasime seda ka rakendada. Mul on Lastefondi juhina siiralt hea meel, et oleme saanud anda talle võimaluse arendada endas veelgi tema vapustavat kunstiannet ning võimaldada sellist väljundit talle fondis. Loodan, et need väljakutsed ei lõpe siin, vaid suudame pakkuda veelgi enamat,“ räägib Sandra Liiv.

Sünnitusosakonna piltidega kaunistamisele on õla alla pannud ka Lastefondi head partnerid Hoobeks, kes pildid tasuta välja trükkis ning Photopoint, kes andis nende ülesriputamiseks sobivad raamid.