Müügile saabusid SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi heategevuslikud jõulukaardid, mille soetamisega toetatakse raskelt haigete laste ravitingimuste parandamist.

1,5 eurot maksvaid kahepoolseid lahtikäivaid jõulukaarte kaunistavad lastekunstniku Eva Herrera illustratsioonid. Kaardil on katmata, modernne, peen vilditekstuuriga viimistlus. Pildi pealkiri on “Üheskoos suudame rohkem” ning kujunduse autor kirjeldab idee sündi järgnevalt:

Jõulukaardi mõtet suures soojas suves hellalt endaga kaasa kandes hoidis Lastefondi Mõmmik pikalt mind karude juures. Mulle meeldivad mõmmid väga. Pidasin plaani nii ja naa. Aga ühel ööl… hiilisid märkamatult mu juurde pikkade sametiste kõrvadega väikesed valged tegelased ja sosistasid läikivate ninade võbeledes hästi tasakesi mulle kõrva sisse:

“Me oleme siin! Me tahame ka aidata!”

Panin silmad kinni ja uinusin magusa teadmisega, et abivägi on leitud ja nüüd tuleb veel vaid sobiv koht leida, kus lumejänkud pildile püüda, et jõulud saaks päriselt tulla.

Kui ma hommikul ärkasin, olid jänkud kadunud. Ainult hästi palju pisikesi lumiseid jalajälgi oli mu voodiesine ja lauapealne täis. Mõtlesin endamisi, et huvitav, kui palju neid siin öösel siis käis ja mida nad nii agaralt siin toimetanud on. Ja siis avasin ma oma arvuti… ja seal nad olid! Lastefondi Mõmmik oli öösel pisikeste jänkude toimetused pildile klõpsanud ja mulle saatnud!

Tuli välja, et ajal, kui mina magusalt magasin, olid nemad leidnud üles meie metsa kõige vahvama kuuse, selle, mis üksi öösinise taeva taustal lumisel künkal kelmikalt kükitab. Nad olid üheskoos tegutsedes sellest üle öö ehtinud kõige armsama jõulupuu, mida ühed väikesed jänkud oma unelmates ette oskavad kujutada.

Kuldse tähekese asemel olid nad kuuselatva upitanud suure punase südame ja kohale toonud oma talvevarudest ka koormatäie magusaid porgandeid. Nende sagimises oli nii palju armastust ja hoolimist ja rõõmu ja koosolemist, palju valgust ja südamesoojust! Just selline on pisikeste jänkude jõulusoov ka kõigile meile, et me hoiaksime kokku, sest koos on parem. Nii on toredam, julgem ja kindlam. Koos tegutsemine teeb meid tugevamaks ja nii suudame me palju enamat. Üheskoos suudame me vahel anda ka nii kättesaamatuna tunduvad tiivad paljude laste unistustele ja teha nii, et neil on parem.

Jänkud kinnitavad:

Palju pisikesi üheskoos suudavad teoks teha ka võimatuna tunduvaid väga suuri asju. Meie suudame ka!

Jõulukaarte saab soetada üksikult Lastefondi heategevustoodete e-poest https://www.lastefond.ee/e-pood/ ning hulgitellimusena, andes oma soovist teada e-maili aadressile liisujohanna.olgo@lastefond.ee.