11. märtsil toimunud traditsioonilisel Kekkose suusasõidul kogunes erinevaid arendavaid teraapiaid vajavatele lastele 583,47 eurot. 

Kekkose suusasõit on osalustasude kaudu toetanud TÜ Kliinikumi Lastefondi ettevõtmisi ja projekte alates 2013. aastast. Esimestel aastatel toetati ürituse raames liigesehaigete laste ravivesivõimlemist. Tänavu läks toetussumma erinevaid arendavaid teraapiaid vajavate raskelt haigete laste raviks, mille on fond võtnud ka käesoleva aasta põhikampaania Üleannetus fookusesse

Kääriku Spordikeskuse tegevjuht Heiki Ehte nentis, et nii nagu Lastefond tegeleb noortega, on ka Kääriku Spordikeskuse üheks põhiliseks sihtgrupiks noorsportlased. “Usume, et noorte tervisesse ja liikumisharrastuse propageerimisse panustamine on õige,” tõi ta välja.

Märtsikuu teisel nädalavahetusel toimunud iga-aastane legendaarne Kekkose suusasõit toimus seekord juba 21. korda.

Kekkose rada on oma nime saanud Soome presidendi Urho Kaleva Kekkoneni järgi, kes külastas 1964. aasta märtsikuus toimunud legendaarse Eesti-visiidi ajal Käärikut. Käärikul matkas president 17 km pikkusel suusarajal ning veetis õhtu Kääriku spordibaasis kehakultuuriteaduskonna üliõpilastega.

Siinne suurejooneline loodus on kujunenud viimase mandrijää tegevuse ja taganemise ajal. Hiiglaslikud jääpangad jätsid aastasadade jooksul sulades endast järele sadu seljandikke, lohke ja lohukesi. Tänaseks on Kekkose rada 14km pikk ning seda saab kasutada aastaringselt – talviti suusatamiseks ning suviti matkamiseks, jooksuks ja rattasõiduks.