Käsitööna erilise disainiga kiikesid valmistav Eesti ettevõte Digris annetab iga ostetud kiige eest 2 eurot sünnitraumaga Joanna toetuseks.

Digris Disain OÜ juhatuse liige Jaane Piiri ütles, et mõte kedagi toetada oli pereettevõttel, mida ta koos oma õe Karin Piiriga juhib, juba mõned kuud enne jõule, kuid nad ei olnud toetusprojekti täpselt paika pannud. “Kui detsember lähenema hakkas, tundus hea mõte heategevus- ja jõulukampaania omavahel siduda,” nentis Jaane Piiri. “Mu õde suhtleb Joanna emaga lähemalt ja meie kõigi lapsed on samal aastal sündinud, millest tulenes valik toetada just Joannat,” tõi ta välja.

Aastane Joanna sündis raskes hapnikupuuduses ning tänaseks on tüdrukul diagnoositud pärilik ainevahetushaigus. Lisaks on lapsel hulgiorganpuudulikkus ning tulenevalt sünnitraumast ränk kesknärvisüsteemi kahjustus, mis avaldub arengupeetuse, neelamishäire ja tetrapareesina (kõikide jäsemete jäikus). Tüdrukul on ka epilepsia ning probleemid kehatemperatuuri hoidmisega.

TÜ Kliinikumi Lastefond on alates 2016. aasta sügisest toetanud Joanna toitmissüsteemide ostu ja toitmispumba renti ning lisaks ka aspiraatori soetamist hingamisteede puhastamiseks. Kui varem toideti tüdrukut sondi kaudu tavalise piimaseguga, siis pärast aastaseks saamist vajab ta kasvamiseks ja arenemiseks spetsiaalset kõrgekalorilist ravitoitu.

Heade annetajate ning koostööpartnerite abiga toetab Lastefond Joanna ravitoidusegu ja toitmissüsteemide ostu ning toidupumba renti iga kuu 383,7 euroga (kokku kuni 4604,4 euroga ühe aasta jooksul).

Joanna ema peab Facebookis Joanna kasvamise kajastamiseks ka blogi: https://www.facebook.com/Joanna.teekond.