Juba teist aastat on Tartu Jooksumaratonil kohal SA TÜ Kliinikumi Lastefond. Tänavusel 29. Tartu Jooksumaratonil sisustatakse vabatahtlike abiga kõige pisemate aega, organiseerides neile nii laupäeval kui pühapäeval erinevaid tegevusi.

Lastele mõeldud telgis pakutakse võimalust mängida, joonistada ning niisama mõnusalt aega veeta. Lisaks Lastefondile pakub lastele rõõmu ka Lõunakeskus täispuhutavate batuutidega.

Lastefondi vabatahtlikud koos Mõmmikuga on kohal nii 7. mail toimuva Jooksumaratoni lasteüritusel Tartus Tähtvere Spordipargis kui ka 8. mail maratoni 10km stardi ning 23/10 km finišialas Elvas. Viimases luuakse lausa ajutine lapsehoid, kuhu spordirajale tõttavad vanemad saavad oma järelkasvu jätta. Nii saab omal viisil meelt lahutada terve pere!

Lisaks kõige noorematega tegelemisele on Lastefondil eesmärk koguda 2011. aastal toimuvate Klubi Tartu Maraton sündmuste raames toetusi laste füsioteraapia väikevahendite tarbeks. Terve aasta jooksul kogutud tulu läheb vajaminevate vahendite soetamiseks, mille kogusumma on ligi 5000 eurot. Oma panuse saab igaüks anda Lastefondi annetuskastidesse, et üheskoos korda saata üks suur heategu!