Sünnieelne insult ja selle tagajärjel kujunenud spastiline tetraparees võttis Ragnarilt võime kõndida ja kõneleda, kuid ei ole pühkinud naeratust tema näolt ega murdnud vapra poisi tugevat tahtejõudu. E-Lux Peetri Jooksu heategevusjooks 9. juunil toetabki Ragnari püüdu ise kõndida ning diagnoosi trotsides elus edasi sammuda.

Selleks, et poiss taastuks parimal võimalikul viisil, on raviarstide kinnitusel täna tema jaoks kõige olulisemad erinevad arendavad teraapiad. Nii käibki Ragnar füsioteraapias ja tegevusteraapias ning ka logopeedi juures: kõnelemine on poisi jaoks omajagu keeruline ja suhtlemisel on toeks lihtsustatud viiped ja piltkommunikatsioon.

Ragnari erinevaid teraapiad toetab neljandat aastat TÜ Kliinikumi Lastefond. Abikäe ulatab nüüd ka Peetri heategevusjooks ja selle patroon Roald Johannson: koos kutsume kõiki 9. juunil kell 13 jooksma selleks, et Ragnari taastusravi saaks jätkuda ja tugi oleks tagatud nõnda kauaks, kuni seda on tarvis. Seda enam, et vapper poiss ise on väga teotahteline ja motiveeritud.

Vaata Ragnari lugu Reporterist (28.05, Kanal 2).

E-Lux Peetri Jooksu heategevusjooks toimub 9. korda; sel aastal on võistluskeskus aadressil Veesaare tee 5. Lisainfot leiab ja end kirja panna saab SIIT.

Heategevusjooksu ja Ragnari taastumist toetavad: Euronics, Samsung, Elron, Minimelts, Aqua spa, ERR, Duo Media, Haapsalu Uksetehas, Est-Trans Kaubaveod ja Cipax Eesti.