Toetuse sisu: Tasume Janile vajaliku füsioteraapia, tugiisiku teenuse, hipoteraapia laagri ja arstilkäikudega seotud transpordi eest, et täita tema unistus – hakata iseseisvalt kõndima! Lisaks aitasime katta ka Janile vajalike ortooside omaosaluse.

Toetuse suurus: 6132 eurot aastas + ühekordselt 674,58 eurot

Toetamise aeg: 2011–detsember 2019*

* Üldjuhul pikendab Lastefond toetusperioodi
lõppedes toetusi toetusvajaduse alusel.

Tutvustus

Jan (sünniaasta 2008) sündis enneaegsena. Sünnitrauma tekitas Janile ajukahjustuse, mis väljendub kogu keha haaravates motoorsetes häiretes. Eriti häiritud on tema alajäsemete liikuvus. Poissi vaevab suur lihasspastilisus ehk lihaste kangus, mistõttu suudab ta liikuda üksnes spetsiaalsete harkkarkude abil.

Toetamaks poisi arengut on fond toetanud Jani füsioteraapiat ja ratsutamisteraapia laagrites osalemist juba mitmeid aastaid. 2016. aastal kutsus Lastefond ellu projekti “Jan kõndima!”, et anda arengule läbi intensiivse treeningu hoogu juurde ning täita Jani unistus ise kõndida.

Projekti raames on Jani treeninud invasportlane ning puuetega inimeste treener Randel Peerna ning tugiisiku abil teeb poiss 4-5 korda nädalas spetsiaalseid harjutusi. Lisaks katab fond lapse suvised ratsutamisteraapia laagris osalemised. Jani taastumisele on õla alla pannud ka Fitlap OÜ nõustaja Heikki Mägi, kes toetab teda tasuta toitumisnõustamisteenusega.

Tänaseks on Jani iseseisev liikumine harkkarkude toel paranenud ning taanduma hakkab ka hirm kõndimise eest. Tänu toitumisnõustamisele on poisi kehakaal vähenenud, mis omakorda toetab liikuma hakkamist. Kuna tulemused tulevad tasapisi, on äärmiselt oluline järjepidevus ning projekt Jani unistuse täitmiseks jätkub.

Projekti kulu on ligi 7000 eurot aastas.