TÜ Kliinikumi Lastefond aitab ka järgmise poole aasta jooksul tasuda haruldase haigusega 15-aastase Sandra lümfimassaaži eest ja toetab talle spetsiaalsete tugisukkade ostu.

Sandral on primaarne lümfiturse ehk lümfodeem, mis on laste seas väga harva esinev haigus. Haiguse tõttu ei toimi lümfisüsteem korralikult ja rakkudevahelisse ruumi koguneb liigselt vedelikku, mis väljendub Sandra puhul jalgade tursetena. Tüdrukule on määratud keskmine puue, kuna ta liikumine on tursete tõttu raskendatud.

Haiguse kontrolli all hoidmiseks vajab Sandra iganädalast lümfimassaaži ja peab kandma spetsiaalseid tugisukki. Tüdruku ema sõnul on ravi andnud siiani häid tulemusi ning stabiilsuse säilitamiseks tuleb sellega kindlasti jätkata.

„Sandra jalgadele on lümfimassaaz ülioluline – see aitab jalgades vett liigutada ning ka nahka pehmemana hoida. Tänu sellele on Sandra üldine seisund stabiilne ehk siis just selline, mida me lümfimassaaži ja sukkade kandmisega taotleme. Tulemus on hea ja ravi on kohe kindlasti asja ette läinud. Et seda köike säilitada, on vaja aga järjepidevust,“ räägib ta.

Seetõttu vajab tüdruk jätkuvalt regulaarset lümfimassaaži ja tugisukkade väljavahetamist, sest viimati ostetud sukkade toimeaeg (igapäevasel kandmisel ca kuus kuud) on läbi saanud ning surveomadused vähenenud.

Iganädalane lümfimassaaž ja tugisukkade vahetamine on aga suur väljaminek, mistõttu otsustas Lastefond Sandrat ja tema perekonda selles taas toetada. Fond on Sandrat aidanud alates 2014. aasta juunist ja järgmise poole aasta jooksul on toetuse kogusummaks 1138 eurot.