Muidu niigi pidulikul 4. juunil, Eesti lipu päeval, tähistas Lastefondi pere eduka hooaja lõppu. Selleks tulid heategijad nii Tartust kui Tallinnast kokku Eestimaa südamesse, Paide Vallimäel asuvasse Wittensteini ajakeskusesse.

Tartus otsustati koguneda kesklinnas Statoili parklas – mitme autoga minekutel on see hea kohtumispaik ja saab veel teele kohvigi kaasa haarata. Kuni kõik kohale jõudsid, sai sõpradega ringis vestelda ja üle mitme päeva pilve tagant piiluvat päikest nautida. Meid oli toredasti palju. Jagunesime autodesse ja asusimegi teele. Ma ei tea, kuidas teistes autodes sõit möödus, aga meil Kadi, Heleni ja Kertuga kehtis ütlus „Aeg lendab, kui on lõbus!“. Vaevalt et teisteski seltskondades teisiti oli.

Paide on väike linn, mida keegi meist hästi ei tea. Ajakeskusesse jõudmiseks kasutasime GPSi abi, kuid juhised palusid meil pöörata esialgu kellegi hoovi. Pöörasime siis kohe järgnevast tänavast ära ja sellele järgnes veel kolm korda käsklus „pööra paremale“, mis tähendas, et jõudsime alguspunkti tagasi. Jõudsime kõik lõpuks enam-vähem samal ajal samasse piirkonda tiirlema ja nii korralikku parklat leidmata parkisimegi lihtsalt tee äärde. Ronisime rohelisele Vallimäele, kus Kadri torni ees juba meid ootas.

Wittensteini Ajakeskus on väga vahva! Tornis on igal korrusel Eesti ajaloo erinevate perioodide kohta läbi huumoriprisma lihtsad ja lõbusad väljapanekud. Esmalt kogunesimegi muinasaega kujutavasse vallitorni kunagisse vangikongi, kus meile tutvustati muuseumi ja vaatasime muinasaja kohta ka vahva filmiklipi. Seejärel sõitsime liftist ajamasinaga omal käel läbi ka järgnevad ajaloo etapid tänapäevani välja.

Wittensteini ajakeskust uudistamas

Wittensteini ajakeskust uudistamas

Ülejäänud ürituse pidasime väga mõnusas-hubases vallitorni klaasgaleriis. Kui kõik ajarännakult tagasi jõudsid kinnitasime keha. Aitäh Selveri Köök ja Paide Pizzakiosk maitsvate pitsade, kringli ja suupistete eest!

Edasi võtsid sõna tänuürituse korraldaja, Tallinna vabatahtlik Lembi Posti, Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar ning Tartu ja Tallinna vabatahtlike juhid Kadri Kitsik ja Kaiu Kostabi. Tänati ja kiideti tublisid ja teokaid vabatahtlikke, kes oma vabast ajast ja heast tahtest tõesti palju teha suudavad ning maailma muudavad. Suur hulk aktiivseid huvilisi muutsid oma staatust, sest nad kuulutati vabatahtlikeks. Selle märgiks allkirjastasid nad ka hea tahte lepingu. Õhkkond oli mõnusalt vaba, aga rõõmu ja elevust täis.

Rõõmsad vabatahtlikud

Rõõmsad vabatahtlikud

Ja kõige lõpuks kuulutati välja ka kõige tublimad ehk Lastefondi aasta vabatahtlikud 2017. Palju õnne, Kaiu Kostabi ja Hanna Plato! Te tõesti väärite seda tunnustust ning preemiareisi Hamburgi. Kaiu on sel hooajal endast kõik andnud, et suurkampaania Üleannetus õnnestuks ning selle kõrvalt tublisti ka Tallinna vabatahtlikkonda juhtinud. Hannagi oli eduka Lääne-Virumaa Üleannetuse tiimijuht ning kohusetundlik, innukas ja pühendunud Tartu vabatahtlike juhi abi. Suur tänu meie heale toetajale Reisieksperdile auhinna eest.

Kaiu ja Hanna  - meie aasta vabatahtlikud 2017. Auhinnasildid kujundas Küllike isiklikult.

Kaiu ja Hanna – meie aasta vabatahtlikud 2017. Auhinnasildid kujundas Küllike isiklikult.

Kuna Lastefondi töötajatel ja vabatahtlikel tuleb oma tegevuses annetuste ja toetuste saamiseks päris palju läbirääkimisi pidada, toimus meile ka läbirääkimiskunsti koolitus. Suur tänu Georg Merilole asjaliku, kaasahaarava ja põnevaid näiteid täis loengu eest. See oli küll kõigest sissejuhatus, aga rakendame saadud õpetusi kindlasti tuleval hooajal praktikasse.

Georg Merilo õpetusi jagamas

Georg Merilo õpetusi jagamas

Ja oligi aeg hakata tagasi kodu poole sõitma, jäi see siis põhja või lõuna poole. Veetsime koos toreda pühapäeva ja olen tõeliselt uhke meie kõigi üle. Suur tänu veel kord meie toetajatele, kes selle päeva eriliseks muutsid: SA Wittensteini Ajakeskus, Selveri Köök, Georg Merilo, Paide Pizzakiosk, Kubija Spaa ja Reisiekspert. See oli minu esimene hooaeg Lastefondis ja tunded on ainult head. Kummaline paradoks, aga mida rohkem annad, seda rohkem saad. Arvan, et kõik vabatahtlikud teavad seda, sest Lastefondile antud ajaressursi kaotuse kaalub kaugelt üle saadud sõbrad ja tuttavad, rõõm hea tegemisest ja rohkelt võimalusi enese arendamiseks ning proovile panemiseks. See on hoopis investeering. Olen juba põnevil ja uue hooaja ootuses! Ilusat suve, kallid vabatahtlikud!

 

Mari Aia,
vabatahtlik