IT-ja äriteenustefirma CGI Eesti annetas SA TÜ Kliinikumi Lastefondile 890 eurot sügava ja raske puudega laste hoiukodude loomise toetamiseks.

Annetus koguti ettevõtte möödunudaastase kampaania käigus, mille raames oli CGI Eesti klientidel ja töötajatel võimalus valida kõigi Eesti heategevusorganisatsioonide seast need, keda ettevõtte finantseeringuga aidatakse.

Kokku kogusid toetust neli erinevat organisatsiooni, millest Lastefondi hoiukodude projekt sai suurima annetussumma. Teiste hulgas toetati veel Varjupaikade MTÜ-d, Eesti Punast Risti ning Eesti Puuetega Inimeste Koda.

CGI Eesti turundus- ja kommunikatsioonijuhi Triin Ahoneni sõnul on ettevõttel väga hea meel, et ühena teiste seas saadi aidata ka puudega lapsi ja nende peresid. „Hoiukodude temaatika liigutas meid koheselt, kuid pärast Käopesa hoiukoduga tutvumas käimist, oleme veendunud, et toetus läks õigesse kohta. Loodame väga, et lapsed tunnevad end hoiukodus hästi ning et hoiukodu annab lapsevanematele võimaluse pisut oma mõtteid koondada ning uut energiat koguda,“ ütles ta.

Raske ja sügava puudega lastele mõeldud hoiukodu näol on tegemist kohaga, kuhu lapsevanemad saavad vajadusel tuua endale sobivaks ajaperioodiks enda kõrgendatud hooldusvajadusega lapsed ning kus nende eest kannavad päeva- või ööpäevahoius hoolt vastava väljaõppe saanud spetsialistid. Esimene hoiukodu avati Tartus Käopesa asenduskodu juures 17. märtsil. Aasta jooksul on plaanis avada sarnased hoiukodud ka Pärnus ja Jõhvis.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.