Eile, 5. mai õhtul Klubi Tartu Maratoni ja TÜK Lastefondi koostöös Tartus Tähtvere Spordipargis toimunud Heateo jooks kogus 3-aastase Mihhaili ravireiside toetuseks 16 387 eurot. Ilus kevadilm tõi esialgsetel andmetel kokku rekordilised 2420 heategijat.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saare sõnul oli osalejate arv ja annetussumma eelmise aastaga võrreldes praktiliselt kahekordne. „Mul ei ole muid sõnu kui SUPER! Suur aitäh kõigile jooksjatele!“

Heateo jooksu 4,5 km pikkuse ringi võttis eile ette üle 2400 jooksja ja kõndija eesmärgiga teha head. Rajal oli ka jooksu patroon Tõnis Niinemets isiklikult oma 50-liikmelise „supertiimiga“, mille liikmete pealt mees lisaeuro annetas.

Niinemets oli väga imestunud, et selline mass rahvast kohale tuli. „See oli suur ja positiivne üllatus, et inimesed lihtsalt tulid, et joosta kõigile mõnus, võimetekohane distants läbi ja anda oma panus,“ ütles ta.

Küllike Saare sõnul on Niinemetsaga tehtud kokkulepe olla kolm aastat Heateo jooksu patroon. „Ta lubas tulla kaks aastat veel!“ rääkis Saar. „Võib-olla tulen isegi kolmekümneks aastaks ja osalen seenioritega koos kepikõnnil,“ naljatles Niinemets.

Heateo jooks oli kõikide osalejate jaoks tasuta, kuid stardinumbri kättesaamisel tuli annetada vähemalt 1 euro Mihhaili toetuseks. Iga osaleja kohta lisasid sponsortoetajad Rehviekspert, Lasita Maja, If Kindlustus, Nutri Medical, Uus Apteek ja KeyCube.com omakorda 5 eurot iga osaleja kohta. Seega oli iga osavõtja panus Mihhaili toetuseks vähemalt 6 eurot.

Mihhailil on diagnoositud harvaesinev haigus nimega Micheli aplaasia – lapsel puuduvad sisekõrva struktuurid ning ta on kurt. Poisi kuulmise taastamiseks opereeriti teda 2016. aastal Saksamaal. Operatsioonil ja sellele eelnenud visiitidel on Mihhail saanud käia tänu Lastefondi toele, sest kuigi Eesti Haigekassa tasus kõik raviga seotud kulud, on majutus- ja elamiskulud pere kanda. 2017. aastal on lapsel vaja käia veel hinnanguliselt seitse korda operatsioonijärgsetel seadistamistel ja kontrollvisiitidel, mille sõidu- ja majutuse kogukulu ulatub 9100 euroni. Mihhaili toetuseks vajalikust rahast ülejäävat summat kasutab Lastefond teiste ravireise vajavate laste abistamiseks.

Möödunud aastal osales Heateo jooksul 1314 jooksjat ja kepikõndijat ning koguti 9529 eurot 3-aastase Cassandra toetuseks, kes põeb haruldast nahahaigust nimega bulloosne epidermolüüs.