Täna, 10. mail toimus Tartus Tähtvere Spordipargis Heateo jooks 1073 osalejaga. Jooksuga koguti 7820 eurot Lõuna-Eesti reumahaigete laste ravivesivõimlemise jaoks.

Heateo jooksu korraldas Klubi Tartu Maraton koostöös SA TÜ Kliinikumi Lastefondiga ja ravimfirmaga Teva. Iga Heateo jooksul osalenu andis vähemalt 1 euro suuruse annetuse, millele Teva lisas veel 5 eurot. Seega oli iga jooksja panus vähemalt 6 eurot.

“See on meil suuruselt esimene ja samas kõige olulisem üritus, kus inimesed tulevad kohale, panustavad ühiselt, teevad endale midagi head ning samas koguvad annetuste näol nii suure summa. See on suurepärane!” sõnas SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi tegevjuht Küllike Saar. “Tervislik eluviis ja heategevus, see ongi meie mõtteviis. Arvatavasti on uuel aastal meil uus projekt, sest selle annetuse eest saame pea kaks aastat Lõuna-Eesti liigesehaigete laste ravivesivõimlemist toetada.”

“Kui me aasta tagasi selle jooksu lõime, lootsime, et jõuame alles mitme aasta pärast 1000 osalejani. Kuid nüüd täitsime selle plaani enneaegselt ning ka annetuse summa on kordades suurem kui ootasime,” sõnas Kunnar Karu, SEB 32. Tartu Jooksumaratoni võistluse direktor. “Ja nagu näha, alati ei pea jooksma võidu peale, võib joosta ning kõndida ühiselt 4,3 km ja teha seda mõnuga.”

Heateo jooksul annetusena kogutud summa andis ravimifirma Teva esindaja Mare Parve pärast Heateo jooksu toimumist tšekina üle SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi maskotile Mõmmikule.

Heateo jooksul oli oselejaid erinevas vanuses, kohale tulid nii lapsevanemad oma lastega, sõpruskonnad kui ka kollektiivid. Jooks toimus samal ajal SEB 32. Tartu Jooksumaratoni lasteüritustega ning mitmed lastejooksudel osalejad võtsid osa ka Heateo jooksust.

Heateo jooksu korraldati tänavu teist korda. Eelmisel aastal oli osalejaid kokku 577 ning ühtekokku koguti jooksul annetuste näol 3803 eurot.