Laupäeval, 23. mail korraldab reisibüroo GoAdventure koos hotellikett Rixosega juba kolmandat korda heategevusliku tenniseturniiri, mille raames kogutakse tänavu annetusi Lastefondi põhikampaania “Katkised hinged” toetuseks. Asenduskodudes elavate laste toetamiseks korraldatakse muuhulgas heategev kunstioksjon ja loterii.

Eesti Tennise Liidu juhatuse liikme ja harrastustennise eestvedaja Toomas Kuum`a sõnul on: Eesti tennis viimase kümne aastaga kõvasti arenenud, sealhulgas on plahvatuslikult kasvanud harrastajate arv. “Harrastajate seas on väga populaarsed seltskondlikumat laadi turniirid, mis lisaks sportlikule intriigile annavad võimaluse luua häid äri- ja sõprussidemeid. Kolmandat korda peetaval Rixos Cupil on oluline koht heategevusel, millega ollakse eeskujuks teistele,” räägib ta.

GoAdventure`i esindaja Tatjana Volter tunneb suurt heameelt, et Rixose tenniseturniirist on saanud igakevadine oodatud traditsioon: “Loodame, et meie ühine pingutus aitab kaasa Lastefondi kampaania laiemale tutvustamisele kogu ühiskonnas ning soovime, et iga aastaga kasvav osavõtjate arv võimaldaks koguda Lastefondi jaoks veel rohkem vahendeid.”

“Kuigi turvaline kasvukeskkond ning soe kodu on loomulikult olulised, ei kaota neli seina ja katus pea kohal ära paljude asenduskodus elavate laste traumaatilist minevikku. Tänu annetajate toele saame aidata asenduskodudes elavaid lapsi ja nendega tegelevaid täiskasvanuid, et vajalik psühholoogiline abi oleks neile kättesaadav kiiresti ning regulaarselt,” selgitab Lastefondi juht Sandra Liiv selle aasta põhikampaania sisu.

23. mail algusega kell 11.00 Tere tennisekeskuses (Sõjakooli tn 10) toimuval tenniseturniiril võtavad mõõtu tuntud Eesti ettevõtjad ja sportlased. Pealtvaatajatele on sissepääs tasuta, jäätist jagab Premia ja kõikide heategevusliku loteriipileti ostjate vahel loositakse välja lohutusauhindu turniiri sponsoritelt.

23. mai õhtul toimub turniiri partnerite ja mängijate galaõhtu koos autasustamise ja heategevusliku kunstioksjoniga. Oksjonile andsid lahkesti oma teosed tuntud Eesti kunstnikud Epp Maria Kokamägi, Kamille, Catherine Zarip, Leslie Laasner ja Tanel Veenre.

Rixose tenniseturniiri korraldab Travel Media Group koos reisikorraldajaga GoAdventure. Kaasa aitavad Eesti Tennise Liit ja Tere tennisekeskus, toetavad Forbes, Premia ja Australian Gold. Loteriipiletite müügist ja oksjonist saadav tulu läheb TÜK Lastefondile.

Eelmistel aastatel on heategevusliku tenniseturniiriga kogutud raha Tallinna Lastehaiglale sensoriga insuliinipumpade soetamiseks ning SA TÜK Lastefondile raske ja sügava puudega laste hoiukodude rajamiseks.