Sel laupäeval, 16. novembril saab alguse heategevuslik klubiürituste sari Charity Dance, mille raames annetavad erinevad peokohad osa sündmuse tulust Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile haruldaste haigustega laste toetuseks. 

Heategevusliku klubiürituste sarja korraldajad on koostöös erinevate peokohtadega seadnud eesmärgiks annetada igalt ostetud piletilt ühe euro haruldaste haigustega laste toetuseks. Esimese sündmuse korraldaja, Viljandi ööklubi Cheers on aga otsustanud annetussumma kahekordistada ning annetab igalt ostetud piletilt kaks eurot Lastefondile. Järgmiste heategevuslike klubiürituste toimumisajad ning -kohad selguvad jooksvalt ning  tulevaste sündmustega saab end kursis hoida Charity Dance’i Facebooki lehe vahendusel. 

Charity Dance’i klubiüritused ühendavad meelelahutuse heategevusega: annavad võimaluse veeta sõpradega peol lõbusalt aega ning toetada sellega haigete laste ning noorte ravikulude katmist. Sündmustesarja korraldajad veavad projekti vabatahtlikult. Meeskonda on nad kaasanud ka DJ-d, et pakkuda peokohtadele soovi korral vastutasuks tasuta DJ-teenust. 

Lastefondi tegevjuht Kadri Org peab väga tänuväärseks korraldajate tahet heategevust noortele lähemale tuua. “Haruldaste haigustega laste abivajadused on väga suured ja paraku pikaaegsed. Ravi riiklik rahastamine lähtub diagnoosidest ning haruldaste haiguste puhul pole see sageli riiklikult kaetud. Oleme tänulikud, et korraldajad niivõrd olulisse toetusvaldkonda sündmustega kogutud annetused suunavad. Soovime õnnestunud esimest heategevuslikku üritust ning loodame, et sündmustesari saab hoo sisse ning jätkub edukalt ka edaspidi!”

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle viie miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.