TÜ Kliinikumi Lastefond on aidanud tasuda Ellyle vajaliku massaaži ja osteopaatia eest alates 2014. aasta lõpust. Kuna lapse toetusvajadus on püsiv, pikendas Lastefond toetusperioodi ka järgnevaks aastaks.

6-aastasel Ellyl on diagnoositud kaasasündinud geneetiline arenguhäire nimega Rett sündroom, mis häirib lapse kõne- ja liikumiskeskuse tööd. Rett sündroomi puhul seiskub sünni järel teatud hetkel normaalse lapse areng ning hakkavad taandarenema erinevad oskused ja arusaamine. Kaovad suhtlemis- ja sotsiaalsed oskused, eesmärgipärane käe kasutamine, tekivad stereotüüpsed liigutused. Seega unustab laps teatud aja järel õpitu ja peab kõige õppimist otsast alustama.

Esinevad ka hingeldushood, krambid ja unehäireid ning nimetatud sündroomiga lapsed jäävad maha nii kasvus kui ka kaalus. Lisaks on tüdrukul diagnoositud ka epilepsia.

Rett sündroom on ravimatu, kuid seda on võimalik leevendada erinevate teraapiate abil. Lapse perearsti sõnul vajab tüdruk regulaarset füsioteraapiat ja massaaži, et toetada arengut ja parandada igapäevast toimetulekut. Erinevate hingamishäirete korral on lapsele soodsalt mõjunud ka soolakambriprotseduurid ning Ellyle on väga hästi mõjunud ka osteopaadi poolt osutatud ravi.

Lastefond toetab annetajate abiga tüdrukule vajalikku massaaži (kuni 100 eurot kuus) ja osteopaatiat (kuni 120 eurot kuus). Aasta vältel on Elly toetusvajadus 2640 eurot, millest 250 eurot katab omalt poolt kohalik omavalitsus.