Maarjamõisa erilise mängupargi avapeole kogunes vihma trotsides sadu inimesi ning sai kinnitust, et ratastool ei ole seal lustimisel sugugi takistuseks.

Kuigi peopäeval, 1. juunil, paar minutit enne avakõnet ja -laulu prahvatas pikne, sai päev rõõmus, värviline ja magus. Kiiresti täitus park oranžide õhupallide ja mulliteega, seebimullide ja jäätisepallidega. Hitiks osutusid näomaalingud.

Ettevõtmise sihiks oli luua eriline mängupark, kus lustida saavad ka lapsed, kes liiguvad ratastoolis. Eilne avapidugi kinnitas, et eesmärk on kenasti saavutatud: mitte kellelgi ei jäänud karusselliringid tegemata ning tegevust jätkus tõesti kõikidele, väikelastest täiskasvanuteni. Nüüd saab Tartus arstilkäigu siduda mänguelamusega – asub ju park Puusepa 2 hoone taga, meditsiinilinnakus.

Südamlikud tänusõnad päevajuht Kaarel Targole teatrist Must Kast, kes hoidis avapeo sujumist oma kindlas haardes ning imelistele Laulupesa lastele, kelle laul kaikus nii kaunilt üle pargi! Kõik peolised said suu magusaks ja janu kustutatud tänu Mini Melts jäätisepallidele, BubblyBoba mulliteele, A. Le Coqi maitseveele ja Orkla Eesti As smuutidele. Vihma eest pakkusid varju telgid firmalt FunRent Tartu ning mängude eest hoolitsesid Fujitsu Estonia vahvad naised.

Eriliselt head asjad sünnivad koostöös, nii ka seesama mängupark. Suur tänu toetuse eest Mapri Ehitus, DPD Eesti, Borealis Eesti, Fujitsu Estonia, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde Leevi rühm, Amserv, Tartu Ülikooli Kliinikum, Tartu linn ning paljud teised!

Ning loomulikult oleme väga tänulikud kõigile, kelle töö tulemusel sai mängupark just nii eriline: Lootusprojekt, Inseneriteenused OÜ, TÜ Kliinikumi haldusmeeskond ning Rispeto meeskond.

Fotod: Lastefond, Inna Muržak