Peamiselt suurematele autotööstuse ettevõtetele plastmassi survevalu ning toodete käsitsi koostamise teenust pakkuv ettevõte Promens AS otsustas käesoleva aasta jõuludeks tarnijate kingitusteks mõeldud 500 euro suuruse eelarve annetada TÜ Kliinikumi Lastefondile perevägivalla ohvrite psühholoogilise nõustamise ja teraapia toetuseks.

Promens AS hankeahela juht Juhan Remmet selgitab, et esialgu hakkasid nad pühadeks valmistuma traditsioonilisel viisil ning arutasid asutusesiseselt, milliseid kingitusi või maiustusi headele tarnijatele saata võiksid. “Lõpuks jõudsime järeldusele, et loomulikult on hea saada meelehead, kuid lõpuks see kedagi suurt õnnelikumaks ei tee ja parem oleks see summa annetada,” räägib ta.

Hea koostöö eest tänab ettevõte pühade eel võtmetarnijaid Lastefondi tänukirjaga, kus on kirjas, et Promens tegi meelehea saatmise asemel nende eest annetuse abivajajatele. “Usume, et selline tänukiri kellegi kontorilaual teeb südame soojaks ka palju hiljem,” toob Remmet välja. “Samuti ei ole me siis raisanud seda eelarvet lihtsalt tarbimise peale, vaid suutnud loodetavasti midagi muuta ning miks mitte ka eeskujuks olla.”

Seoses perevägivalla ohvrite psühholoogiliste nõustamise ja teraapia toetamisega toob Remmet välja südantsoojendava mõtte: “Ühiskonna muutmiseks on vaja alustada algusest ehk lapsepõlvest. Lapsed ei saa vanemaid valida, rääkimata perevägivalla vastu seismisest. Kui probleemidega ei tegeleta juba lapsepõlves, siis probleemi süvenedes võib täiskasvanult olla keeruline ühiskonda sulanduda ning probleem võib põlvkonniti edasi kanduda ja süveneda. Me soovime, et kõigil oleks võrdsed võimalused ning perevägivalla ohvrite nõustamise ja teraapia läbinud saaksid edasisse ellu startida samalt positsioonilt nagu teised temavanused, sest tema murega on tegeletud.”

Ta lisab, et suures plaanis ei ole ettevõtte jaoks tegelikult oluline, millise toetusprojekti toetuseks annetus täpselt läheb, sest Lastefondi tegevusalal on alati abivajajaid rohkem kui abi. “Kui meie tegu inspireerib kasvõi ühte ettevõtet veel, kes sarnase initsiatiiviga välja tuleks, oleks see juba väga tänuväärne.”

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond tänab südamest Promens AS heateo eest ning loodab, et ettevõtte südamlik tegu veereb kui talvine lumepall suuremaks ja inspireerib ka teisi asutusi ja organisatsioone jõulud heategevusega siduma. Loe koostööpartnerluse kohta lähemalt või kirjuta hea tegemise plaanist meilile info@lastefond.ee.