Põllumajandustehnika masinate ning varuosade müügiga tegelev Viljandimaa ettevõte Flint Kaubandus toetas mürataseme mõõtjate soetamist Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikusse. 20. jaanuaril andis Lastefond üheskoos ettevõtte esindajatega seadmed lastekliiniku neonatoloogia osakonnale üle. 

Haiglakeskkond, aparatuuri hääled ja personali tegevus tekitavad müra. Mürataseme mõõtja ehk nö mürakõrv on aparaat, mis annab märku, kui ruumis on helid liiga valjud. 

Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku neonatoloogia osakonna juhataja Heili Varendi kommenteeris, et liiga valjud helid mõjutavad enneaegsena sündinud või vastsündinute tervist. Mürataseme mõõtja aitab väikesed patsiente liigse heli eest kaitsta.  “Võib häiruda vererõhk, hingamine, hapnikuküllastus. Müra segab lapse und, tõstab energiatarvet ja sellega halvendab kasvamist ja arengut. Kui on olemas aparaat, mis annab märku, et ruumis on liiga valjud helid, saab seda probleemi lahendada, näiteks rääkida vaiksemalt, hajutada mürarikkaid tegevusi ja minna mingite aparaatidega teise ruumi. Seega kaitseb see mürakõrv ehk mürataseme mõõtja väikeseid patsiente ja aitab neil paremini kasvada,” lisas Heili Varendi. 

Ettevõte annetas seadmete soetamiseks 2000 eurot ning selle summa eest sai lastekliiniku neonatoloogia osakond kaks mürataseme mõõtjat.

Flint Kaubanduse juhataja Jaan Sihv ütles, et nende koostöö Lastefondiga ulatub aastasse 2015, kui ettevõte kogus raha haruldase nahahaigusega Cassandra ravi toetuseks. “Viimasel kahel aastal oleme loobunud jõulukinkidest ning teinud selle asemel annetuse Lastefondile. Toetame rõõmuga Lastefondi, sest just lapsed on meie tulevik. Laste elu algus peaks olema muredeta ning see on vaid pisku, kuidas me saame haigete laste raviks oma panuse anda,” kommenteeris Sihv. 

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suurimaid lastehaigla juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone Eestis. Alates 2000. aastast on Lastefond annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või –hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid üle Eesti. 19 tegutsemisaasta jooksul oleme heade annetajate abil kogunud laste ravitingimuste parandamiseks üle seitsme miljoni euro. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata, hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.