Pealinna mehele Erik Reinholmile on Lastefondi tegevustes osalemine andnud lisaks teadmisele, et suured asjad sünnivad koostöös, ka üllatusmomendi Eesti ettevõtetega suhtlemisel. Nimelt on asutused väga koostöövalmid ning nende ja vabatahtlike ühiste pingutustega tehaksegi abivajajate elu veidigi paremaks. Erik ise asub uuel hooajal fondi Tallinna vabatahtlike etteotsa.

Noor mees on Lastefondi tegemistesse panustanud juba aasta aega. Vabatahtlikega puutus ta varemgi kokku mitmetel üritustel neid abistades, kuid ametlik Lastefondi ridadesse vormistamine oli tegemata. Kui fondi liikmetega järjekordse laada väisamine viis järgmise sammu ehk liikmete koosolekul osalemiseni, oli varasemate positiivsete kogemuste põhjal otsuse tegemine juba lihtne.

Enda sõnul ta veel päris täpselt Lastefondi tegemistega kursis ei olnudki, kui juba ametlikult vabatahtlikuks kuulutati. Fondi puhul meeldis Erikule kohe vabatahtlike suhtumine ja positiivsus ning Lastefondi vabatahtlikkonna ülesehitus, mis lubab liikmetel tegutseda täpselt nii palju, kui aega on. „Lisaks võimaldab Lastefond võtta vastutust ja jagada oma ideid, selline ülesehitus vabatahtliku organisatsiooni puhul on minu arvates üsna haruldane,” selgitab Erik oma liitumise tagamaid. „See kõik sobib minu tõekspidamiste ja arusaamistega, milline üks vabatahtlik organisatsioon olema peaks.”

Nüüdseks juba aastapikkuse staažiga on väisatud üritusi kogunenud omajagu. Peamiselt erinevad laadad, lisaks Tallinn International Horse Show, perepäev Eesti Tervishoiu Muuseumis ja haruldaste haiguste päev Ülemiste Keskuses – need on vaid üksikud näited paljudest, mis Erikule minutipealt meenuvad. Just aeg ongi see, mida Erik Lastefondi heaks investeerib. „Tean, et meie panus vabatahtlikena aitab muuta abivajajate elu kasvõi natukene paremaks,” põhjendab ta oma valikut.

Suured asjad sünnivad koostöös
Lisaks on Erik tänu oma aktiivsusele ja asjalikkusele võtnud vastutuse täita fondi sponsorlussuhete juhi rolli. Tõele au andes oli siiski vastupidi ehk kõigepealt värvati mees ja siis tekkis ka ametikoht. Selle kohta oskab täpsemalt rääkida Tallinna vabatahtlike juht Kristi Reimann: „ Hooaja alguses polnud Erikule veel konkreetsemat rolli määratud. Ükskord peale koosolekut teatas ta naljaga, et tahab endale ka ametit. Mina haarasin kohe sõnasabast kinni. Mõeldud-tehtud, selle ta ka endale sai – sponsorlussuhete juhi ametikoha.”

Sponsorlussuhete juhi ülesanne Lastefondis on suhelda heade koostööpartneritega, leidmaks ürituste läbiviimiseks võimalusi. „Koosolekutel tekivad ideed ja minu ülesandeks on nende teostamisele kaasa aidata, kas siis küsida nõusolekut üritusel osalemiseks või vahendeid selle õnnestumiseks. Näiteks haruldaste haiguste päevaga seoses küsisin Ülemiste Keskusest võimalust haruldaste haiguste päeva
läbiviimiseks, samuti suhtlesin Koduekstraga samale üritusele annetustopside hankimiseks. Seni on peaaegu kõik ettevõtted, kellega olen kontakteerunud erinevate ürituste raames, olnud väga positiivselt meelestatud ja igati abivalmid. See oli minu jaoks tõeline üllatus! Ma poleks arvanud, et Eesti firmad on nii koostöövalmid ja toetavad. Lastefondi koostööpartnereid tuleks igati tunnustada, sest ilma nendeta ei oleks paljud meie üritused võimalikud,” selgitab Erik edukate ettevõtmiste tagamaid.

Tallinna ürituse peakorraldaja Erik Reinholm

Erikust saab uuel hooajal Tallinna vabatahtlike juht

Lastefondi töös osalemine ongi andnud noorele mehele veendumuse, et just koostööst ja ühise eesmärgi nimel töötamisest sünnivad suured asjad. Vabatahtlikuks olemine on teda pannud ümbritsevat nägema ka teise nurga alt – on palju valdkondi ja probleeme, mille lahendamisega ei saa hakkama riik üksi, vaid vajab nendele valdkondadele tähelepanu tõmbamiseks ja probleemide lahendamiseks vabatahtlike organisatsioonide abi. „Olen tihti mõelnud, kui palju saaks meie riigis ära teha, kui igaüks panustaks väikese osa oma ajast või võimalustest vabatahtlikku töösse,” arutleb Erik. ”Maikuu alguses oli Teeme Ära talgupäev, mis on eestlaste hulgas väga populaarne ja kiiduväärt ettevõtmine. Sarnane üritus võiks olla motiveeriv ka näiteks sõpruskondade jaoks, kui nad leiaksid aja, et panustada mõnda heategevusorganisatsiooni, tulla mõnele üritusele vabatahtlikuks, tuua organisatsiooni värskeid ideid… Ideede poolt on väga hästi näha ka Lastefondis, uued näod koosolekutel toovad alati mõne uue ja huvitava lähenemise.”

Heategevus on noorele mehele andnud palju positiivset energiat ja jõudu ka muude asjadega tegelemiseks. Kuigi hariduselt finantsinimene, siis hetkel on Erik hõivatud teises valdkonnas. Kui tööst ja vabatahtlikust tegevusest veel aega üle jääb, leiab ta võimaluse ujuda, rattaga sõita, talvel lumelauaga mäele minna ning kirgliku filmihuvilisena uuemad ja vanemad linateosed ära vaadata. Eriku näol pole kindlasti tegemist nuhvlis ja tahvlis aega surnuks lööva internetiajastu inimesega.

Kuigi vahel tähendab selline aktiivne elukorraldus ka valikute tegemist Lastefondi ürituste ja oma sotsiaalse elu vahel, on mehe sõpruskonna suhtumine toetav ja positiivne ning nii mõnigi on üritusi väisanud ja vabatahtlikkonna hingeeluga tutvunud. Erikul, kelle elukaaslane juba enne teda heategijate hulka kuulus, on siiski üks lootus – ehk õnnestub mõni sõber ka vabatahtliku usku pöörata.

Erik koos Tallinna vabatahtlikega

Erik koos Tallinna vabatahtlikega motivatsiooniüritusel energiat ammutamas

Multifunktsionaalne ja muhe mees
Tallinna vabatahtlike juhi Kristi Reimanni arvates on Erik üks muhedamaid inimesi, keda ta kohanud on. „Tema on olnud üks nendest vabatahtlikest, kelle peale saan alati loota ja keda pimesi usaldada. Erikul on nii palju huvitavaid ja innovatiivseid mõtteid seoses Lastefondiga, alati oma vaatenurk asjadest ja tõeline kirg olla vabatahtlik. Just nendel põhjustel oli Erik esimeseks valikuks minu järeltulijaks järgmiseks aastaks. Tõsiselt hea meel on anda oma teatepulk edasi inimesele, kes tahab ja jõuab nii palju. Erik on tõeline sõber ja suurepärane meeskonnamängija, kelle olemasolu annab meie Tallinna tiimile nii palju juurde.”

Erik vabal ajal

Erikule meeldib vabal ajal ujuda ja jalgrattaga sõita

Ja see pole kõik. Kristi leiab Erikut iseloomustades veel hulga positiivset (sest negatiivset lihtsalt ei ole): “Erik on see, kes vabatahtlike koosolekule koogikesi toob; Erik on alati valmis Tallinnas sõitma vajalikele asjadele järele või midagi kuhugi vedama, Erik pakub alati vabatahtlikele peale koosolekut lahkelt küüti. Erik on alati heas tujus ja hea huumorisoonega. Erikule ei tundu ükski mõte ega idee liiga raske, ta leiab alati mingi lahenduse.”

Soovime Erikule uues vastutusrikkas ametis jätkuvat tegutsemisindu ja õnnestumisi abivajajate elu paremaks muutmisel!

 

Loo autor: Liina Pissarev