Cassandra, kes oli Lastefondi toetusel pea terve oma elu, vaatab meie tegemisi juba kümme kuud kusagilt kõrgelt, inglite seast. Ta võeti meie juurest ära ebaõiglaselt vara, kuid mälestus temast ei kao, nii nagu ei kustu andeka tüdruku joonistuste sära, rõõmsad värvid ja isikupära.

Cassandra ema Ingrit meenutab uhkusega, kuidas lapse õpetajad kiitsid tütre joonistamisoskust ning tegid möödunud kevadel ettepaneku väikeseks isikunäituseks, mis Rapla Kesklinna koolis ka teoks sai.  „Cassu ütles alati, et maalimine vabastab teda, tekitab hea tuju. Ta mõtles alati, mida ta tahaks maalida ja jutustas eelnevalt, miks midagi maalib. Pildid olid alati värvilised ja rõõmsad. Ta nautis seda,“ meenutab ema Ingrit.

Maalide eest saadud rahaga soovib Cassandra pere aidata neid lapsi, kellel on ravivõimalus olemas: “Maalide müügi üle oleks Cassandra uhke ning eriti uhke oleks ta siis, kui saaks nende abil kedagi aidata,“ ütleb ema.

Oksjon toimub Lastefondi Facebooki lehel ja kestab kuni 6. mai keskpäevani. Reeglid jm oluline info on sealsamas postituse juures.

Cassandra põdes väga rasket ning paraku ravimatut nahahaigust – bulloosset epidermolüüsi – haigust, mis on nii haruldane, et esineb ühel lapsel miljonist. Lastefond ja head annetajad toetasid teda pea terve tema elu, aidates soetada erinevaid haavahooldusvahendeid ja ravimeid ning tasudes vajalike ravireiside eest.