Elvas esmakordselt peetud Südaööjooks kogus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi toetuseks 2045 eurot, millega toetatakse kampaania “Üleannetus” raames ravitoitu vajavaid lapsi.

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar on kogutud toetussumma üle meeldivalt üllatunud. “Esimest korda toimunud jooksuürituse kohta on kogunenud annetussumma märkimisväärne ning oleme siiralt liigutatud, et Elva Südaööjooksu korraldanud noored otsustasid üritusega toetada just Lastefondi. See näitab, et meie tegevust on märgatud ning heategevust peavad au sees ka noored,” sõnab ta.

Erinevatel Elva Südaööjooksu distantsidel koos varasematel kellaaegadel peetud lastejooksudega lõi kaasa 294 osalejat. Kell 12 antud ühisstardis oli 223 jooksjat ja kepikõndijat. Elva Südaööjooksu tulemused on nähtavad siin http://www.racetecresults.com/Results.aspx?CId=16267&RId=145&EId=4.

Võistlejad startisid Elva kellatornist kostva Aleksander Lätte  “Kuldrannakese” muusika saatel hetk pärast keskööd, joostes mööda küünaldega märgistatud rada, kus põhidistantsiks oli kümme kilomeetrit. Meestest saavutas võidu Rauno Laumets ja naistest Kristel Vallaste.

Jooksu peakorraldajateks on kaks 17-aastast Elva päritolu Tartu Jaan Poska gümnaasiumi õpilast Klea-Marie Laar ja Laura-Maria Mats. Südaööjooksu korraldust toetas Nopi Üles fond, mille eesmärgiks on toetada noorte piirkondlikku omaalgatust.