3. septembril toimub Tartus, Emajõe kaldal Kirbuturg, millel osaleb ka SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond, et koguda raha pisikese Tartu tüdruku Albiina toetuseks.

Albiinal diagnoositi 2010. aasta veebruaris üliharuldane ainevahetushaigus. Väikese tüdruku organismis on teatud tüüpi rasvhapete oksüdatsiooni häire, mille tõttu kuhjuvad kasutamata rasvhapped erinevatesse organitesse, häirides aja jooksul nende tööd ning seetõttu, et puudub võimalus toota vajalikku varuenergiat rasvhapetest, esineb pidev oht eluohtliku ainevahetuskriisi tekkeks. Taolist haigusvormi on Eestis diagnoositud ka varem, kuid paraku pole ühegi lapse elu siiani suudetud päästa.

Tavapärase elutegevuse tagamiseks tuleb Albiinal pidada ranget dieeti. Tema tavatoit võib sisaldada toidurasvu vaid väga vähesel määral, mistõttu ööpäevase rasvavajaduse katmiseks vajab tüdruk spetsiaalset toidusegu, mis sisaldab rasvhappeid organismi poolt omastatavas vormis. Ilma toiduseguta pole aga dieetravi võimalik ning toitesegud maksavad igakuiselt kuni 260 eurot. Haigekassa Albiina toitesegude ostmist paraku ei rahasta.

3. septembril toimub Emajõe kallastel palju tähelepanu pälvinud Emajõe kirbuturu laat, kus müügiks pole aga tavaline vanavara.

Lastefondile on appi tulnud head Eesti ühiskonnas tuntud inimesed, kelle poolt annetatud esemeid Lastefondi vabatahtlikud Kirbuturul müüvad. Esemete müügist kogutud raha läheb Albiina ja veel kahele sarnast haigust põdevale lapsele toitesegude ostmiseks.

Rohkem infot:
Maria Mandri
Vabatahtlik
maria@lastefond.ee
Tel 5661 0129