Musta reede allahindluskampaania asemel korraldab Eesti spordiriiete ettevõte Omar and Klaus annetuskampaania “Mustal reedel annetan”, et toetada Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi kaudu liigesehaigete laste ravivesivõimlemist.

Omar and Klausi meeskonna sõnul soovivad nad koputada tarbijate südametunnistusele ning panna järele mõtlema, kas tõesti on tarvis mustal reedel poodi tormata või võiks selle asemel hoopis väikse heateo teha.

Omar and Klaus on väike Eesti ettevõte, kes hoolib aktiivsest eluviisist ning eestlaste liikumisharjumuste edendamisest. Asutajad Mirjam-Johanna Loddes, Klaus Tali, Gert-Omar Tamuri ja Einar Tiimla kujundavad ja testivad rõivaid ning töötavad neid välja siinsamas Eestis.

“Meie jaoks on tähtis, et olles küll väike bränd, saame siiski anda enda panuse heategevusse. Oleme tihedalt seotud liikumisega ja meie suurimaks sooviks on oma rõivastega motiveerida inimesi elama aktiivsemalt ja tervislikumalt. Soovime toetada lapsi, kes üle kõige tahaksid liikuda, kuid mingil põhjusel seda paraku teha ei saa,” täheldab ettevõtte üks asutajatest Mirjam-Johanna Loddes.

Omar and Klaus annetab musta reede nädalal (25.–29.11.2019) igalt ostetud spordiretuusipaarilt 10 eurot SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile. Kampaania kestab 29.11.2019 südaööni. Kõik annetused lähevad liigesehaigete laste ravivesivõimlemise toetuseks.

Samuti innustab Omar and Klaus tegema Lastefondi kontole annetusi ka siis, kui ostu ei sooritata. “Oleksime ääretult tänulikud, kui meie kampaaniaga tuleksid kaasa kõik, kes vähegi soovivad head teha ja loomulikult ei pea selleks meilt tellimust tegema. Meie põhieesmärk on suurendada teadlikkust,” sõnab Loddes.

Lastefond hüvitab ravivesivõimlemise rühmatreeningute kulud Tartumaal elavatele lapseea liigesepõletikuga lastele ning noortele. Füsioterapeutide Ülle Utsali ja Merlin Burovi sõnul aitab veekeskkonnas treenimine tugevdada nii keha kui ka vaimu ning leevendada ja lahendada haigusest tulenevaid terviseprobleeme. Nad lisavad, et liigeshaigetel lastel on tihtipeale füüsiline koormus piiratud: lapsed on kooli liikumistundidest sageli sportmängude ning hüpete suure osakaalu tõttu vabastatud ja seetõttu on vesiravi vahel ainus võimalik viis füüsiliselt aktiivne olla.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on Omar and Klausile südamest tänulikud, et allahindluskampaania asemel on ettevõte otsustanud korraldada annetuskampaania abivajavate laste toetuseks.