Homme õhtul A. Le Coq Arenal toimuval Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina MM-valikmängul on kohal Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi vabatahtlikud, kes koguvad annetusi raskelt haigete laste ravitingimuste parandamiseks.

Teisipäeva, 10. oktoobri õhtul avatakse A. Le Coq Arena festivaliala kell 19.00, staadion kell 19.45. Mängu avavile kõlab kell 21.45. Annetusi saab teha enne mängu festivalialal ja staadioni sissepääsude juures, selleks tuleb üles otsida Lastefondi vabatahtlikud.

„Lõime käed Eesti Jalgpalli Liiduga, et panustada ühiselt raskelt haigete laste ravitingimuste parandamisse. Lastefondi tegevusvaldkond on abivajavate laste toetamisel lai ning ulatame aastas erineval viisil abikäe ligi 400 lapsele. Koos toetuse andmisega tõstatame võimalusel ka ühiskondliku diskussiooni, kuidas probleemi lahendada, ning anname implusi seadusemuudatustele ja Eesti Haigekassa toetusnimekirjade täiendamisele. Käesoleval aastal on meie põhifookuses ravitoidu temaatika ja oleme keskendunud sellele, et selgitada, et see on raskelt haigete laste jaoks ravim mitte toit,“ selgitas Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar.

2000. aastal 26 eraisiku poolt asutatud SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks suurimatest ja vanimatest heategevusfondidest Eestis. Fond toetab sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid ning seadmete soetamist haiglatele. 17 tegutsemisaasta jooksul on heade annetajate abil kogutud ligikaudu kolm miljonit eurot.

Eesti – Bosnia ja Hertsegoviina MM-valikmäng toimub teisipäeval, 10. oktoobril Tallinnas A. Le Coq Arenal. Festivaliala avatakse kell 19, staadioni trepid kell 19.45. Mängueelne tseremoonia algab kell 21.30 ning avavile kõlab kell 21.45. Piletid on eelmüügis Piletilevis.