SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond toetab Downi sündroomiga 16-aastase Pireti hipoteraapia seansse, mis toetavad tema arengut.

Hobuteraapia mõjub positiivselt nii tütarlapse füüsilisele kui vaimsele tervisele: ratsutamine avaldab mõõdukat koormust lihastele ning looma eest hoolitsemine enne treeningut loob sügava kontakti tüdruku ja hobuse vahel.

„Piretil kui kõnniraskusega lapsel on keeruline leida sobivaid spordialasid, mida harrastada. Varem sai ta Maarja Kooli lapsena käia ujumistrennis, kuid kui see ära langes, otsustasime proovida ratsutamist kui veel ühte treeningut, mis talle jõukohane võiks olla,“ selgitab lapse ema, kuidas hipoteraapiani jõuti. Ratsutamine nõuab küll füüsilist pingutust, kuid ei koorma liialt Pireti jalgu.

Tänaseks käib tüdruk hipoteraapia seanssidel kolmandat aastat ning ema sõnul on areng märgatav: „Kui esimesl aastal ei suutnud Piret sadulal istuda, vaid oli peaaegu lamades hobuse kaelal, siis nüüd ratsutab ta kenasti sirge seljaga sadulal istudes. Ta on hobuse Muusikuga saavutanud hea ja vastastikuse kontakti ega satu paanikasse, kui hobune võpatab. Seda arengut on kena jälgida.“

Lastefond aitab tasuda Pireti teraapiaseansside eest esialgu kuue kuu vältel kokku 540 euroga.