SA TÜK Lastefond toetas 1350 euroga spetsiaalse insuliinipumba ja transmitteri soetamist diabeeti põdevale 12-aastasele Kellyle, kes tegeleb tipptasemel kergejõustikuga, hoides enda käes maakondlikku vasaraheite rekordit.

Et samal tasemel spordiga tegelemist jätkata, vajas Kelly spetsiaalset insuliinipumpa ja transmitterit, millega saaks kasutada pidevalt veresuhkrutaset mõõtvat glükoosisensorit. Viimane ei asenda küll täielikult veresuhkru mõõtmist näpuotsast, kuid annab võimaluse mõõtmiste arvu vähendada, paremini veresuhkru kõikumisi jälgida ning insuliini täpsemalt doseerida.

Ligi 2000 eurot maksva insuliinipumba soetamist toetab haigekassa 50% ulatuses, 500 eurot maksvat transmitterit haigekassa aga ei kompenseeri. Kokku ca 1500 eurone väljaminek ei ole aga enamikele peredele jõukohane. Nii pöördutigi Lastefondi poole, kes aitab perekonda tasudes omalt poolt 40% insuliinipumba ning 90% transmitteri hinnast.

Kelly ema sõnul ei oleks tema tütrel olnud võimalik spordiga jätakata, kui ta ei oleks endale transmitterit ja pumbakomplekti saanud. “Tema veresuhkru tasemed trennis langesid ning alguses, kui ta pärast diagnoosi saamist trenni läks, oli ta nii väsinud, et tegelikult ei jõudnudki ta seal midagi teha.” Nii kaaluti isegi Kelly loobumist trennist.

“Kuid oma tahtejõuga käis ta ikkagi seal edasi ja tema treener oli väga toetav. Nii hakkas ta saamagi trenni teha nagu varasemalt, väikese erandiga muidugi – söök, jook ja mõõtmine. Tänu sellele komplektile on treening ohtum ja arukam,” räägib ta ning soovib südamest tänada kõiki Lastefondi annetajaid ning lapse arsti ja diabeediõdesid.

2011. aastal algatas TÜ Kliinikumi Lastefond üleriigilise kampaania tõmbamaks tähelepanu laste diabeedile. Tänaseks on Lastefond jõudnud abistada juba rohkem kui sadat suhkruhaiget last, tasudes 90%insuliinipumba ja transmitteri ostusummast. Aastatetagusest kampaaniast lähemalt siit.