Möödunud jõuludel pöördus TÜ Kliinikumi Lastefondi poole Tartu ettevõtte CRONIMET Eesti Metall OÜ sooviga toetada kohalikku raskelt haiget last. 

Selleks tegi ettevõte oma Facebooki lehel üleskutse jagada postitust, mis sätestas, et iga jagamise kohta annetab CRONIMET Eesti Metall ühe euro TÜ Kliinikumi Lastefondile ravitoidusegu ja erinevaid abivahendeid vajava aastase sügavalt enneaegsena sündinud pisipoisi Remi heaks. Kuigi postitust jagati veidi üle 300 korra, otsustas ettevõte annetada Remi raviks 1000 eurot.

CRONIMET Nordic OÜ juhatuse liige Eva Pedjak nentis, et jõuluaegne annetussoov tulenes sellest, et 2017. aasta oli ettevõttele edukas ning meeskonnal tuli idee head tulemust pisut ka abivajajatega jagada. Pedjak möönas, et kuna CRONIMET Eesti Metall OÜ on Tartu ettevõtte, leidis meeskond, et tore oleks aidata just oma linna last.

“Oleme küll Facebookis algajad, aga mõtlesime seda kanalit nii oma ettevõtte kui ka annetuskampaania jaoks kasutada,” märkis Pedjak. “Loodetavasti leiab idee kasutust ka teiste ettevõtete poolt ja rohkem abivajajaid leiab toetust,” avaldas ta lootust.