SA TÜK Lastefond pikendas 11-aastase Eliise, 7-aastase Kelli ja peagi 2-aastase Christoferi toetusotsuseid, mille kohaselt aidatakse lastele soetada ravitoitu ka järgmise aasta jooksul.

Eliise sündis enneaegsena kaaludes vaid 490 grammi. Tüdrukul on diagnoositud spastiline tserebraalparalüüs (PCI) ehk ajukahjustus, mille tagajärjeks on mahajäämus füüsilises ja vaimses arengus. isaks on Eliisel raskusi jäsemete liikuvusega, mistõttu ei suuda ta istuda ega keerata. Praegu on Eliise 11-aastane ja kaalub vaid 6 kg. Ta vajab ööpäevaringset sondiga toitmist, milleks on vajalik spetsiaalne kõrge kalorsusega ravitoit. Seoses lapse suure hooldusvajadusega on pere jaoks vajalik kõrvaline abi lapsehoiuteenusena. Lastefond toetab perekonda nii ravitoidu kui ka lapsehoiuteenuse eest tasumisel kokku 7020 euroga aastas.

Kelli on üliharuldase Ohtahara sündroomi diagnoosiga sügava puudega tüdruk. Sünni järel ilmnesid lapsel neelamisraskused, kaaluiibe probleemid ning motoorikahäired. Kellil diagnoositi epilepsia raske vorm ja osaline halvatus, mistõttu on ta suure mahajäämusega nii vaimses kui ka motoorses arengus. Haiguse tõttu on tüdruk ka hapnikusõltuvuses ning vajab pidevalt hingamisaparaadi tuge ja spetsiaalset kõrge kalorsusega ravitoidusegu. Lastefond aitab Kelli perel katta transpordikulusid arstide juurde ja taastusravile ning kulutusi ravitoidule kokku 2820 euroga aastas.

Christoferil on diagnoositud äärmiselt harva esinev geneetiline haigus nimega Allan-Herndon-Dudley sündroom. Haiguse tõttu on poisil väga madal lihastoonus, psühhomotoorse arengu mahajäämus ning toitumisraskused. Samuti on poisile paigaldatud gastrostoom, mistõttu ta vajab spetsiaalset ravitoidusegu ning toitmissüsteeme ja -süstlaid, mille soetamisel toetab poissi Lastefond. Lisaks aitab fond katta ka arstide juurde sõitmise kulud. Lastefondi toetus perele on aasta jooksul kokku 6266 eurot.

Kõikidel headel inimestel on võimalik anda oma panus Eliise, Kelli, Christoferi ja teiste ravitoitu vajavate laste toetuseks Lastefondi uue kampaania “Üleannetus” veebilehel www.üleannetus.ee.

Lastefond toetab praegu ravitoidu ja sonditoitmiseks vajalike abivahendite soetamisel 16 last üle Eesti. Nende laste aastane toetussumma kokku on rohkem kui 50 000 eurot. Et tagada neile ja veel umbes 14 ravitoitu vajavale lapsele, kes selle aasta jooksul fondi poole potentsiaalselt pöörduvad, vajalik toetus kaheks aastaks, loodetakse kampaaniaga koguda rohkem kui 200 000 eurot.