Juba teistkordselt otsustas Hondakeskus Catwees teha Lastefondile pühade puhul kingituse sihtotstarbelise annetuse näol. Tänavu kingitakse fondile 1000 eurot pisikese Jani taastusravi toetamiseks.

Catwees OÜ turundusjuht Markus Kampsi selgitab, et viimastel aastatel on ettevõte loobunud füüsiliste jõulukaartide saatmisest ning teinud selle asemel igal aastal 1000 euro suuruse annetuse erinevatele laste abistamisega seotud asutustele ja organisatsioonidele, teiste seas Pärnu Haigla lasteosakonnale ning varemgi SA TÜK Lastefondile. „Meie jõulutoetuse peamised valikukriteeriumid on, et toetus saaks kasutatud laste heaks ning et sellest oleks abi saajal ka reaalne kasu,“ ütles ta.

Jan on 4-aastane enneaegselt sündinud poiss, kelle mureks on spastilisus ehk lihaste kange olek, mille tõttu on lapse motoorne areng aeglustunud. Laps peab käima regulaarselt taastusravil Tartus, ja Viljandis, millega kaasnevad sõidukulud on pere jaoks aga suur väljaminek. Lastefond toetab alates 2011. aasta märtsist oma heade annetajate abiga perekonda transpordikulude katmisel kuni 360 euroga ühes kuus.

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on kogutud üle 1 miljoni euro annetusi ja toetatud hulganisti abivajajaid.

Catwees