SA TÜK Lastefond toetas juba kolmandat korda haruldase nahahaigusega 3-aastase Cassandra ravireisi tasudes lapse ja tema pere Inglismaale lendamise ja kohapealsete sõidu kulude eest.

Pisike Cassandra põeb üliharuldast (miljonist 1 laps maailmas) nahahaigust nimega bulloosne epidermolüüs, mille korral tekivad nahale valusad ning aeglaselt paranevad villid. Lapse nahk on ka väga tundlik ning võib kahjustuda iga väiksemagi hõõrdumise tagajärjel. Pidevalt tekkivate villide tõttu on oht sekundaarse infektsiooni tekkeks. Kaasasündinud nahahaigust pole võimalik välja ravida, kuid pideva hooldusega saab vältida puuet põhjustavaid tüsistusi.

Lapse ema selgitab, et praegu on lapse kõige suuremaks mureks tema kurk: „Haiguse tõttu kasvab Cassandral kurku pidevalt tagasi sidekude, mis sulgeb tema hingamisteed ning seab ta pidevasse lämbumisohtu. Selle tõttu on takistatud nii lapse hingamine, rääkimine kui ka söömine.“

Viimase probleemi tõttu ja lapse hingamisteede avamiseks on Cassandrat opereeritud mitmel korral Eestis ning kahel korral Inglismaal Londonis. Täna lendas tüdruk taas Inglismaale, et viimase operatsiooni tulemused üle kontrollida ning koos sealsete spetsialistidega otsustada, kuidas raviga jätkata.

„Meid ootavad seal ka silma-, kurgu- ja hambaarstid ning toitumisspetsialistid, et Cassandrat tema seisundis igal võimalikul viisil abistada, kuna haigus mõjutab lisaks kurgule ka tema nahka, hambaid ja silmi,“ räägib tüdruku ema.

Lastefond aitab tasuda Inglismaa ravireisi sõidukulude eest, kompenseerides perele lennupiletid ning kohapealse takso kasutamise kokku 1200 euro ulatuses.

Fond on toetanud Cassandra ravireise ka varasemalt ning aidanud perel ühekordsete toetussummadega osta vajalikke hooldusvahendeid ja kreeme. Lisaks toetab fond Cassandra peret lapsele ravivahendite soetamisel kuni 350 euroga kuus ja lapsehoiuteenuse eest tasumisel kuni 300 euroga kuus.

Kui Sinagi sooviksid anda oma panuse Cassandra ja teiste haruldaste haigustega laste ravitingimuste parandamiseks, siis on selleks suurepärane võimalus sõlmides konkreetse lapse toetamiseks Lastefondi püsiannetus. Uuri lähemalt: https://www.lastefond.ee/ulata_sobrakasi/.