SA TÜ Kliinikumi Lastefond aitab oma annetajate abiga tasuda raskekujulist astmat põdeva 18-aastase Hanna-Liina soolakambri ravi ja ratsutamisteraapia tundide eest.

Tütarlaps on allergilise astma all kannatanud alates viiendast eluaastast, millega seoses oli talle 12.-16. eluaastani määratud ka puue. Viimastel aastatel tundus haigus olevat kontrolli all, kuid hiljuti hakkas tema tervislik seisund koolistressi tõttu taas halvenema.

„Gümnaasiumis ja Elleri muusikakoolis korraga õppima hakkamine tõi kaasa suure pinge ning lisaks tuli Hanna-Liinal linnas üksinda elada, kuna mina pidin tema sügava puudega venna pärast maale jääma,“ selgitab tüdruku ema, miks Hanna-Liina astmahaigus ägenes.„Nii, kui ta ennast vähegi rohkem pingutab, tekib tal köha ja nõrkus.“ Tekkinud stressi ja haiguse tõttu tuli neiul kool pooleli jätta, kuigi ta sooviks väga õppida.

Tüdruk on aja jooksul abi saanud soolakambri seanssidest, massaažist ning hipoteraapiast. „Soolakamber mõjub talle lõõgastavalt ning ratsutamine teeb tugevamaks, julgemaks ja rõõmsamaks,“ räägib Hanna-Liina ema.

Kahjuks aga ei võimalda pere majanduslik olukord tüdrukule regulaarselt nimetatud teraapiaid pakkuda – ema kasvatab üksinda kahte last, kellest üks on küll täisealine, kuid sügava puudega ja kelle hooldamise tõttu ei saa ta käia tööl. Laste isa on pensionär. Seetõttu pöördus pere Lastefondi poole, kes otsustas 1100 euroga toetada Hanna-Liina järjepidevat soolakambri ravi ja hipoteraapiat.