Juunis neljandat sünnipäeva tähistav annetuskeskkond „Ma armastan aidata” www.swedbank.ee/armastanaidata on endiselt Eesti mastaabis suurim ja mõjusaim annetusi vahendav keskkond, ühendades juba praegu enam kui kümneid tuhandeid annetajaid. Tänasest on avatud uuendatud keskkond ning lisandunud on mitmeid olulisi võimalusi annetajatele ning organisatsioonidele.

Swedbanki toetustegevuse juhi Maarja Loorentsi sõnul on uuenenud veebikeskkond varasemast kasutajasõbralikum, mugavam ning funktsionaalsem. „Oleme teinud seal mitmeid olulisi muudatusi. Näiteks on tegevusvaldkondade põhisele jaotusele nüüdsest võimalik kasutada ka maakondlikku otsingut ning leida üles just sinu kodukohas tegutsevad algatused,“ märkis Loorents. „Usume, et see on inimestele tähtis, leidmaks üles endale nii emotsionaalselt kui piirkondlikult kõige südamelähedasemad projektid.“

Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijni sõnul tuleb ligi 80 % Toidupangale tehtavatest eraannetustest läbi Swedbanki annetuskeskkonna. „See on väga märkimisväärne panus meie tegevusele ning meil on väga hea meel, et meid taaskord annetuskeskkonna liikmeks valiti. Saame seeläbi toidukottidega jällegi rohkem perekondi varustada,” ütles Boerefijn.

Loorentsi sõnul võivad tihtipeale rahalisest abist veelgi olulisemaks osutuda inimeste oskused ja teadmised. „Seetõttu on annetuskeskkonnas nüüd iga organisatsiooni profiililehel välja toodud info, kas, millist ja millises mahus vabatahtlikku abi nad vajaksid. Samuti on profiilidel ülevaatlikud diagrammid selle kohta, kui palju on projektile annetanud eraisikud, milline summa on laekunud preemiapunktidest ning millise summaga on toetanud Swedbank,“ selgitas Loorents keskkonnas tehtud muudatusi.

„Tõestamaks, et annetamine ei eelda suuri summasid ning lõppkokkuvõttes loeb meie kõikide väike, kuid pikaajaline panus, uurisime annetuskeskkonnas olevatelt organisatsioonidelt, mida nad saaksid oma projekti raames 1-eurose püsiannetusega ära teha. Saadud andmete põhjal lõime Facebooki „Ma armastan aidata“ lehele 1-euro kalkulaatori, kus on võimalik valida annetatav summa ning periood ning vaadata, mida organisatsioonid selle rahaga konkreetselt saaksid korda saata. Usume, et kalkulaator on hea abivahend,  mis annab annetajale kindluse, et tema annetus läheb mõne konkreetse tegevuse heaks ning et meie kõikide panus on oluline,“ lisas Loorents. Kalkulaator on annetuskeskkonnas nähtav alates neljapäevast, 7. juunist.

Nelja tegevusaasta jooksul on kliendid teinud annetusi kokku 217 390 euro eest, Swedbanki toetus organisatsioonidele on 255 900 eurot. Annetuskeskkonnas annetuste tegemine (nii ühekordsed kui ka püsiannetused) on teenustasuta. „Ma armastan aidata“ keskkonda pääseb Swedbanki internetipangast, või otselingi www.swedbank.ee/armastanaidata kaudu. Lisaks on leht kättesaadav Facebookis aadressil: www.facebook.com/armastanaidata.