SA TÜK Lastefond otsustas jätkata 4-aastase Alexi toetamist, kes ajukahjustuse tõttu vajab ööpäevaringset hoolt. Fond aitab katta pere kulutusi erilasteaiale.

Alex sündis hapnikupuuduses ning vajas kohest elustamist. Kõige selle tagajärjel sai poiss ajukahjustuse, millele on lisandunud ka epilepsia. Tänaseks on Alex juba 4-aastane, kuid ei räägi ega suuda ka iseseisvalt süüa ja keerata, vajades seetõttu ööpäevaringset hoolt.

Alexil on ka õde ning et laste ema jõuaks sügava puudega lapse kõrvalt käia tööl ja jätkata õpinguid, vajab pere hädasti tuge poisile erivajadusega lastele mõeldud lasteaia võimaldamiseks, kus temaga tegelevad oma ala spetsialistid.

Lastefond on alates 2015. aasta juunist peret sellest toetanud ning jätkab abistamist ka järgmise poole aasta jooksul, kattes Alexi kohamaksu Jaagu lasteaias 385 euro ulatuses ühes kuus ning tasudes transpordi eest lasteaeda kuni 90 eurot kuus.

Alexi ema sõnul on Lastefondi annetajate tugi perele suureks abiks, sest annab suure kindlustunde. “Mul lapsevanemana on oluliselt kergem, sest ma ei pea pidevalt pead murdma pidevalt, mismoodi arved tasutud ja kuidas laps lasteaeda viidud saaks,” räägib ta. “Saan sel aastal taas jätkata oma õpinguid, mis eelmisel aastal just keerulise finantsseisu ja ajapuuduse tõttu suiku jäid. Alexile väga meeldib lasteaias ning tänu pidevale spetsialistide toele on märgata juba ka väikest arengut.”