Kristiina on aastavanune raske ajukahjustusega laps, kes on TÜK Lastefondi annetajate toel saanud eelmise aasta kevadest soetada ravitoitu, vajalikke toitmissüsteeme ja kasutada toitmispumpa, ning vajab toetuse jätkumist.

Tüdruk sündis suures hapnikupuuduses ning selle tüsistusena on tal raske ajukahjustus. Ta ei söö ega neela ise, mistõttu on talle paigaldatud stoom, mis eeldab pidevat ööpäevaringset toitmist spetsiaalse toitmispumba ja ravitoiduseguga. Infektsiooni vältimiseks tuleb toitmissüsteeme vahetada iga päev. Lisaks vajab tüdruk ööpäevaringset hingamisteede aspireerimist.

Lastefondi toel on Kristiina pere saanud muretseda tüdrukule alates eelmise aasta kevadest spetsiaalset ravitoitu, vajalikke toitmissüsteeme ja kasutada toitmispumpa. Heategevusorganisatsiooni abiga sai tüdruk möödunud aastal ka aspiraatori ja pääses tänu sellele peale pikka intensiivravi kodusele ravile.

Pooleteise aasta jooksul on abivahendid olnud pidevas kasutuses ning tänu nende kaasaskantavusele saab Kristiina käia emaga õues, logopeedi juures ning taastusravis. Ravitoidusegu on taganud lapsele positiivse kaaluiibe. Ema sõnul on tüdruk aastaga tublisti kasvanud ning tema arengus on pidev aeglane positiivne dünaamika.

Lastefond jätkab Kristiina ravitoidu ja toitmissüsteemide ostu ning toitmispumba rendi toetamist aasta jooksul kuni 6825 euroga (igakuiselt kuni 569 eurot). Lisaks panustab käesoleval aastal abivahendite maksumuse katmisesse 50 euroga ka kohalik omavalitsus.