Toetuse sisu: Ostame TÜ Kliinikumi lastekliinikule kolm uut kallihinnalist aparaati – veresoonte kuvaja ja spiromeetri allergiakeskusele ning bilirubiinimõõtja neonatoloogia osakonda.

Toetuse suurus: 15 174 eurot

Toetamise aeg: 2016


Tutvustus

Lastekliinik vajab kolme uut aparaati: transkutaanset bilirubiinimõõturit vastsündinute osakonda ning spiromeetrit ja veresoonte naha pinnale kuvamise aparaati allergiakeskusesse.

bilicheck aparaat

Transkutaanne bilirubiinimõõtur Respironics Bilicheck võimaldab mõõta bilirubiini naha pinnalt (täpsemalt kõrvalestalt), mis säästab vastsündinuid veenivere analüüsist. Aparaadi kasutamine on lihtne ja lapsele ohutu. Seadme hind on 5094 eurot.

spiromeeterSpiromeeter on aparaat hingamisfunktsiooni uuringute läbiviimiseks nii astmahaigete kui ka astma kahtlusega laste puhul. Uuringu alusel on võimalik hinnata hingamiselundite eakohast arengut, haiguslikke muutusi ja ravi efektiivsust. 2015. aastal tehti lastekliinikus spiromeetriga üle 4000 uuringu. Seadme hind on 4200 eurot.

VeinViewer-FlexVeresoonte kuvaja VeinViewer Flex on mõeldud nahaaluste versoonte kuvamiseks naha pinnale, st abivahend veenivere võtmiseks. Seadme hind on 5880 eurot.

Kuivõrd lastekliiniku lähiaja eelarvesse need seadmed ei mahtunud, toetas aparaatide ostu 100% ulatuses Lastefond.