Sügisest kuni aasta lõpuni läbisid kaks Ülenurme Gümnaasiumi 12. klassi õpilast, Janeli ja Hanna-Liina SA TÜK Lastefondi juures kogukonnapraktika, mis oli osa nende ühiskonnaõpetuse õppekavast.

Vabaühenduse said õpilased ise valida ning praktika jooksul saadi osa kõigest, mis käib Lastefondi vabatahtlikkuse juurde: osaleti nii vabatahtlike iganädalastel koosolekutel, annetuste kogumise aktsioonides, ajurünnakutes ning motivatsiooniüritustel. Kõik selleks, et saada võimalikult põhjalik ülevaade sellest, kuidas Lastefond toimib ning millega selle vabatahtlikud tegelevad.

Tüdrukud hindavad praktikat Lastefondis kasulikuks ja meeldejäävaks ning lubavad, et kasutavad saadud kogemusi edaspidi. „Praktika lõppedes tutvustasime Lastefondi ka oma lähedastele, mis oli üheks meie eesmärgiks. Peale praktikat pöörame ise samuti rohkem tähelepanu fondi tegevusele ja kampaaniatele ning levitame Lastefondi üritusi ja olulisust ka tuttavate seas,“ võtavad Hanna-Liisa ja Janeli oma praktika ning edasised plaanid positiivselt kokku.

Tartu vabatahtlike juht Liis Noring jäi samuti rahule, et praktikantidel oli võimalus osaleda nii koosolekutel kui ka juba korraldatud üritustel. “Nii nägid nad ürituse planeerimise protsessi lõpptulemuseni ehk ürituse toimumise ja tagasisideni välja ja said ettekujutuse vabaühenduse tegemistest.”

Pikemalt saab abiturientide praktikast Lastefondis lugeda meie värskest blogipostitusest: http://www.lastefond.blogspot.com.ee/2015/12/abikaed-ulenurme-gumnaasiumist.html